Empire of Sin

John Romero oznámil svůj další počin

Zkuste zjistit, jak daleko vás dostane milé slovo a jak daleko zbraň

11. 6. 2019
Název: Empire of Sin Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 1. 12. 2020 Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 1. 12. 2020

Titulkem článku se nesnažím poukázat na to, že by se snad slavný designér a programátor vydal na opačnou stranu zákona, ale že v rámci E3 představil svůj nový titul. Tím je izometrická strategie, jejíž podstatu nejlépe vystihuje podtitulek článku. Ten je ostatně zároveň také zvoleným marketingovým mottem hry, o jejíž vývoj se stará manželská dvojice Johna a Brendy Romero a potažmo jejich tým Romero Games.

Empire of Sin přinese díky filmům, hrám i knihám notoricky známou atmosféru Chicaga 20. let, v němž tvrdou rukou vládl Al Capone a jemu podobní gangsteři a kde panovala prohibice a zákon fungoval nejlépe pro ty nejštědřejší. Hráči se v tomto prostředí vžijí do role jednoho ze čtrnácti mafiánských bossů, kteří spolu soupeří o nadvládu nad zkorumpovanou metropolí, a pokusí se město převzít.

Své impérium budou hráči budovat od píky a cesta na vrchol bude lemována krví (pochopitelně cizí), potem a velkou spoustou olova. Strategická část hry se zaměří na kontrolu teritorií a na budování zločinecké organizace, která musí nějakým způsobem vydělávat a růst. Dojít do zdárného konce by mělo jít více způsoby a o replayabilitu by tím mělo být postaráno. Jak to může vypadat, to už ukazuje konec přiloženého videa, které v několika vteřinách odhaluje pohled na strategickou mapu.

V tomto režimu budou hráči moci libovolně prozkoumávat město, rozmlouvat s rozličnými charaktery a získávat spojence. Jenže jen o těch to samozřejmě nebude a dojít samozřejmě čas od času musí i na boj. Ten je tahový a jeho výsledek ovlivní mimo jiné i výběr party pohůnků. Každý z gangsterů slibuje být něčím unikátní a sestavit sladěnou partu není jen tak.

Empire of Sin dorazí na jaře 2020 na PC, Xbox One, Switch a PlayStation 4. O vydání se postará vydavatelství Paradox Interactive, jež se na strategie dlouhodobě zaměřuje.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru