Jízdní řád se zaplňuje. Čekají nás porty i zajímavé novinky

Jízdní řád se zaplňuje. Čekají nás porty i zajímavé novinky

Blíží se Journey, Sea of Solitude i Sigil. Na spadnutí je oznámení Spyra nebo Ghostbusters

29. 5. 2019

Poetické dobrodružství Journey od studia Thatgamecompany, které debutovalo v roce 2012 na PlayStationu 3, míří po sedmi letech na PC. Oceňovaná hra vyjde už 6. června, oznámila společnost Annapurna Interactive, která je vydavatel aktuální verze. Explorativní adventura byla podobně jako poslední tituly od studia Quantic Dream až dosud považována za PlayStation exkluzivitu, protože kromě PS3 už vyšla jen ve vylepšené verzi v roce 2015 na PlayStationu 4. O jistý punc výjimečnosti ale hra nepřijde, protože bude k dispozici exkluzivně pouze na Epic Games Storu.

Tím ale výčet novinek, které zamíří z konzolí na PC, nekončí. Další v pořadí má být kolekce remasterů Spyro Reignited Trilogy. I když port nebyl oficiálně oznámen, únik z tchajwanské ratingové organizace, který bývá důvěryhodným zdrojem podobných zpráv, naznačuje, že oznámení konverze je na spadnutí. A fanoušci doufají, i když další verzi záznam nezmiňuje, že se dočkáme i portu pro Nintendo Switch tak jako v případě Crash Bandicoot N. Sane Trilogy.

Po několika odkladech konečně 31. května vyjde i megawad Sigil od Johna Romera pro původního Dooma.

Podle databáze, respektive obrázku krabičky by port mohlo mít na svědomí studio Iron Galaxy. To má s konverzemi bohaté zkušeností a na zmíněný Switch dostalo hry The Elder Scrolls V: Skyrim či Diablo III a na kontě má i PC verzi Crash Bandicoot N. Sane Trilogy. I když Activision nepořádá na E3 vlastní konferenci, pravděpodobně se jedná o malé překvapení vedle očekávaných prezentací nového Call of Duty a závodů Crash Team Racing Nitro-Fueled.

A abych těch očekávaných portů nebylo málo, skoro jistá už se zdá být i nová verze Ghostbusters: The Video Game z roku 2009. Po záznamech v ratingových databázích v Hongkongu a na Tchaj-wanu se titul objevil i v obdobné australské databázi. Podepsaní jsou pod ním Saber Interactive a Mad Dog Games.

A na závěr něco konkrétního a potvrzeného. Sea of Solitude vyjde 5. července. Jde o další hru v rámci indie labelu EA Originals, který si klade za cíl podporovat zajímavé nezávislé hry. V rámci něj už jsme se dočkali projektů jako Unravel, A Way Out nebo Fe. Sea of Solitude míří na PC, PS4 i Xbox One. Emotivní dobrodružství vzniklo v berlínském studiu Jo-Mei Games.

Po několika odkladech pak konečně 31. května vyjde i megawad Sigil od Johna Romera pro původního Dooma, který bývá označován za neoficiální novou epizodu. Rozšíření bude obsahovat 9 singlových map a 9 pro multiplayer a k dispozici bude zcela zdarma.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru