Jihokorejská mapa Taego dorazí do PUBG už příští týden

Jihokorejská mapa Taego dorazí do PUBG už příští týden

Zasazená je do 80. let minulého století a nese s sebou vlastní variantu gulagu z Call of Duty

Zdroj: PUBG Corporation
1. 7. 2021

Za týden ve středu se PlayerUnknown’s Battlegrounds dočká významného updatu. Posun na verzi 12.2 znamená po obsahové stránce úplně novou mapu Taego, která se svými 64 čtverečními kilometry láká hráče už teď na testovacích serverech. Jde o první takto velkou mapu, která do hry přibyla po vydání Miramaru v květnu 2018, což vývojáři náležitě oslavují a tvrdí, že se vrací ke kořenům žánru battle royale. Nejde však pouze o nové bojiště, ale také o mechanismy, které jsou s ním nedílně spojeny a prostřednictvím nichž se hraní stále velmi oblíbeného PUBG trochu mění. Ne náhodou si PUBG Corporation půjčuje prvky z konkurenčních her – jmenovitě z Warzone – na škodu to ale určitě není a hráči tak dostanou další taktické možnosti navíc.

Prvním z nových mechanismů je vlastní varianta na gulag ze zmiňovaného Warzonu pojmenovaná jednoduše Comeback BR. Hráči, kteří selžou v první fázi hry, budou se startem druhé přeneseni do oddělené lokace, kde svedou souboj o návrat do hry. Každý, kdo přežije, dostane vstupenku na palubu vrtulníku, který se vrátí nad Taego a umožní seskočit ke zbytku týmu. Na rozdíl od gulagu ale nepůjde v této části PUBG o souboje jeden na jednoho, nýbrž o rychlou battle royale hru proti více lidem. Funkce bude alespoň prozatím exkluzivní pro Taego a je dostupná jen při hře čtyřčlenných týmů.

Oživovací lékárnu lze standardním způsobem najít na mapě, byť se bude spawnovat v omezeném množství.

Druhou novinkou je lékárnička, která je schopná z boje vyřazeného hráče opět postavit na nohy. Jinými slovy řečeno, už nebudete potřebovat parťáka a chvíli klidu pro vás oba, abyste se mohli zapojit zpátky do boje. Lékárnu lze standardním způsobem najít na mapě, byť se bude spawnovat v omezeném množství. Automaticky to tedy znamená, že při sólo variantě nezabijete nepřítele, ale pouze ho vyřadíte z boje, má-li u sebe oživovací lékárničku. To samé pak platí pro týmy, jehož členové zůstávají vyřazeni z boje do té doby, dokud nezemře poslední s popisovanou lékárnou. Teoreticky tak může nastat situace, kdy se před vámi v křoví bude plazit čtveřice nešťastníků, odmítající vzdát se vidiny kuřecí večeře.

S mapou Taego dorazí také dvojice nových zbraní – útočná puška K2 a DMR MK 12, dále nové vozidlo Pony Coupe, původní koncept Hyundai z roku 1974 a v neposlední řadě také nový Survivar Pass s řadou odměn napříč 50 dostupnými úrovněmi. Stejně jako dříve je možné odměny odemknout hraním, nebo zaklepat o stůl peněženkou a úrovně si koupit. Platit můžete i za nové bedny s výbavou, případně se nechat zlákat k utrácení v personifikovaném obchodě, kde se náhodně budou zjevovat položky, které by se vám mohly zamlouvat na základě předchozích transakcí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru