Ježek Sonic dorazí do kin později

Ježek Sonic dorazí do kin později

Premiéra filmu byla odložena na příští rok. Je potřeba víc času na předělání digitálních efektů

24. 5. 2019

Premiéra filmu Ježek Sonic (Sonic the Hedgehog) plánovaná na plánovaná na 8. listopadu letošního roku v USA a 11. listopadu v Česku a na Slovensku byla odložena. Režisér Jeff Fowler to uvedl na svém Twitteru. Důvodem je – jak jinak – nutnost předělat hlavního hrdinu po hlasité kritice fanoušků. Jak jsme předpokládali, nové digitální scény a jejich výroba si vyžádají čas navíc. Film má přijít do amerických kin 14. února 2020. Otázkou také je, kolik tahle legrace bude stát.

První trailer měl premiéru koncem dubna. A sklidil drtivou kritiku od většiny fanoušků i původních autorů hry, kterým se nelíbila podoba, proporce a celkové pojetí nejrychlejšího ježka na světě. Začátkem května režisér Jeff Fowler kapituloval a na Twitteru oznámil, že se vzhled filmového Sonica změní. “Vzkaz je jasný a hlasitý… Nejste spokojení s designem a chcete změny,” napsal Fowler s tím, že to se také stane. Důkladně jsme se tomuto tématu věnovali v předchozím článku.

Na druhé straně se teď řada lidí ptá, co se stane příště. Může se něco podobného opakovat? A nedostali fanoušci tím, že se jim vyhovělo, do rukou až příliš velkou moc?

Už tehdy jsme se divili tomu, co studio a filmaři očekávali, že se vlastně stane. Kritika se neobjevila zčistajasna po odhalení traileru. Fanoušci dali velmi jasně najevo svou nelibost už při představení prvních plakátů, které sice neodhalily celou podobu Sonica, ale v kombinaci se střípky informací od autorů a uniklou prezentací bylo zjevné, že se jeho vzhled radikálně změní.

Rozhodně je pozoruhodné, že se režisér nepostavil kritikům zády a rozhodl se vyslyšet jejich přání. Možná v tom měla prsty i samotná Sega a původní autoři hry, protože Sonic nevypadal jen jinak, byl prostě pojatý špatně. Nebyla to otázka vkusu, ale nedodržení toho, co tuto postavu dělá tím, čím je. Nicméně na druhé straně se teď řada lidí ptá, co se stane příště. Může se něco podobného opakovat? A nedostali fanoušci tím, že se jim vyhovělo, do rukou až příliš velkou moc? Říkal tu někdo Hra o trůny?

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru