Twin Peaks VR, Collider Games, Showtime, Ještě v prosinci vyjde hra podle Twin Peaks

Ještě v prosinci vyjde hra podle Twin Peaks

Kultovní seriál Davida Lynche se konečně dočká vlastní videohry. Ale jen pro virtuální realitu

8. 12. 2019
Název: Twin Peaks VR Vývojář: Vydavatel: , Platformy: Žánr:

I když kultovní mysteriózní seriál Davida Lynche a Marka Frosta Twin Peaks inspiroval v uplynulých letech mnoho vývojářů z celého světa, vlastní videoherní adaptace se naneštěstí nikdy nedočkal. Odkazy na slavnou sérii lze dnes najít v titulech jako Alan Wake, Life is Strange, Thimbleweed Park, ale i Virginia nebo Silent Hill. Zdaleka nejvíc se pak svému vzoru přiblížil především horor Deadly Premonition, jehož pokračování pro Switch s podtitulem A Blessing In Disguise bylo oznámeno letos v září a vyjít má příští rok.

Vývojáři z Collider Games na projektu mají spolupracovat se společností Showtime, která stojí za třetí sezónou seriálu, i samotným Davidem Lynchem.

A kromě něj samozřejmě stále netrpělivě čekáme i na novou epizodickou adventurní sérii Twin Mirror od studia Dontnod Entertainment, která má na svědomí už zmíněné Life is Strange, ale i Vampyra nebo Remember Me. Naneštěstí vývoj tohoto psychologického thrilleru se nám poněkud zasekl. O to větší radost můžeme mít z oznámení, že ještě v prosinci vyjde oficiální hra podle Twin Peaks. Nicméně pozor, jedná se o titul určený výhradně pro virtuální realitu.

Twin Peaks VR míří na headsety Valve Index, HTC Vice a Oculus Rift, přičemž později se má novinka objevit také na PlayStation VR a zařízení Oculus Quest. Na premiéru titulu láká nový trailer, který slibuje známá místa, odhalování tajemství i řešení hádanek. Na fanoušky na tu navíc čeká řada easter eggů, tvrdí autoři. Vývojáři z Collider Games přitom na projektu mají spolupracovat se společností Showtime, která stojí za třetí sezónou seriálu, i samotným Davidem Lynchem. A jestliže je původní projekt velmi osobitý až surrealistický, pro hru to, zdá se, bude platit dvojnásob. Upoutávka působí místy opravdu výstředně a je otázkou, zda její graficky minimalistický styl je záměrným dílem, anebo jde spíš o kouzlo nechtěného.

Videohra Twin Peaks VR byla oznámena loni v říjnu. Námět, místa i momenty má čerpat z původního seriálu i nové osmnáctidílné série z roku 2017, která já známá také jako zmíněná třetí sezóna nebo Twin Peaks: The Return. Půjdeme po cestě, kterou se vydal hlavní hrdina Twin Peaks, zvláštní agent Dale Cooper. Autoři slibují nadpřirozené jevy i prvky adventury a únikových her. Prostředí má být maximálně autentické a detailní. No uvidíme.

Přiznejme si upřímně a otevřeně, že v konkurenci osvědčených a populárních VR her jako Beat Saber nebo Job Simulator a chystaných velkých blockbusterů jako Medal of Honor: Above and Beyond či Half-Life: Alyx to novinka rozhodně nebude mít lehké. A na první pohled úplně neoslní. O to větší překvapení z ní ale nakonec může být. Snad se z první videoherní adaptace Twin Peaks nevyklube nějaký nedůstojný propadák…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru