Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition, Rockstar Games, Ještě letos vyjde remasterovaná trilogie GTA, shodují se zdroje

Letos vyjde remasterovaná trilogie GTA, shodují se zdroje

Grand Theft Auto III, Vice City a San Andreas údajně nově pohání Unreal Engine

Zdroj: GTA Trilogy
13. 8. 2021

Zdá se, že se schyluje k oznámení trilogie remasterovaných her ze série Grand Theft Auto. Konkrétně má jít o GTA III, Vice City a San Andreas. S původní zprávou přišel na základě svých vlastních zdrojů magazín Kotaku, ale tyto informace potvrzuje po své ose i Video Games Chronicle. Vylepšené verze mají vznikat v britském studiu Rockstar Dundee a jeho vývojáři se mají údajně blížit dokončení. Vypadá to, že trilogie míří na všechny důležité systémy včetně Switche. Na platformách od Nintenda přitom byly dosud k dispozici jen první dva díly, Grand Theft Auto Advance a Chinatown Wars.

Tým Rockstar Dundee se až do loňského roku jmenoval Ruffian Games, tehdy jej koupil Rockstar. Vytvořili Crackdown 2 a pomáhali s Crackdownem 3. Stejný tým by měl navíc asistovat při vývoji next-gen verzí GTA V, které mají přijít na trh letos 11. listopadu. Zkušenosti s remastery ostatně mají. Podíleli se také na Halo: The Master Chief Collection.

Kotaku říká, že jeho zdroje mu už dříve poskytly správné informace o GTA Online a Red Dead Online týdny i měsíce před jejich oficiálním zveřejněním.

Zajímavé také je, že se tyto informace internetem šíří jen pár dní nato, co Take-Two Interactive oficiálně připustili, že pracují na trojici remasterů starších her. Dříve se přitom firma tvářila, že nemá o vylepšené verze dřívějších titulů zájem.

Jen samotné Kotaku tvrdí, že má informaci o remasterech GTA od tří různých zdrojů. Tyhle zprávy se přitom internetem šíří už nějakou dobu a spekulace povzbudily i nedávné zásahy proti některým modifikacím, což nyní fanoušci dávají do souvislosti. Rockstar samozřejmě dohady nijak nekomentuje, ale Kotaku říká, že jeho zdroje mu už dříve poskytly správné informace o GTA Online a Red Dead Online týdny i měsíce před jejich oficiálním zveřejněním.

Jednu dobu se údajně uvažovalo, že půjde o bonus k next-gen portům GTA V a GTA Online.

Remastery mají překvapivě využívat Unreal Engine a míchat dohromady starou i novou grafiku. Jeden ze zdrojů prý spatřil novinku v akci a připomínala mu hodně zmodované klasické GTA. Vylepšený je i interface, ale má mít klasický styl. Pokud jde o hratelnost, budou prý hry věrné originálům.

V důsledku pandemie se prý měnily i plány ohledně remasterů a dokud nebudou oficiálně oznámeny, není nic jisté. Jednu dobu se údajně uvažovalo, že půjde o bonus k next-gen portům GTA V a GTA Online, i když je s podivem, že by se tak Rockstar potenciálně dobrovolně připravil o další balík peněz, který nepochybně remastery vydělají. Nyní se snad počítá s tím, že hry vyjdou na přelomu října a listopadu pro PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series, Switch, Stadii i mobily.

Rockstar snad uvažuje také o vylepšené verzi Red Dead Redemption a dalších her, ale jejich budoucnost závisí na úspěch této trilogie.

PC a mobilní verze by ale mohly být odložené na příští rok, protože prioritu údajně mají konzole. Vypadá to, že všechny tři hry dorazí naráz v jedné kolekci, která se bude prodávat výhradně digitálně. Rockstar snad uvažuje také o vylepšené verzi Red Dead Redemption a dalších her, ale jejich budoucnost závisí na úspěch této trilogie. Dundee ji ostatně nedělají sami, ale mají jim pomáhat další týmy Rockstaru. A i to je prý důvodem, proč stagnuje vývoj Red Dead Online.

Kromě Kotaku a VGC tvrdí také magazín Gematsu, že slyšel z vlastních zdrojů stejné zprávy. Informace proto beru jako vysoce důvěryhodné. Osobně mě ale ze všeho nejvíc zajímá jiná věc. Zůstanou v plné šíři zachované původní soundtracky? Zmíněné tři hry měly brilantní licencované skladby, ale právě o ně se teď s ohledem na autorská práva obávám nejvíc. Bez nich si totiž nedokážu některé situace ani představit.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru