Jediný člověk vytvořil úchvatné demo Batmana z roku 1989

Jeden člověk vytvořil úchvatné demo Batmana z roku 1989

Podle filmu Tima Burtona vznikl moderní prototyp v Unreal Enginu. Zahraje si ho jen autor

Zdroj: Osmany Gomez
11. 5. 2021

Pokud netrpělivě čekáte na pokračování Batmana, tohle vám vykouzlí úsměv na tváři. Grafik Osmany Gomez vytvořil působivé demo I am Batman v Unreal Enginu, které prezentuje, jak by mohla vypadat moderní herní adaptace Batmana z roku 1989 od režiséra Tima Burtona. Hlavní role si v něm zahráli Michael Keaton a Jack Nicholson. I když se podobné kreace objevují velmi často, věnujeme se jen těm nejzajímavějším, protože většina z nich nemá ambici stát se skutečnou hrou, případně tomuto snažení učiní přítrž majitelé práv. Tenhle konkrétní projekt ale rozhodně stojí za pozornost, i když jde jen o technické demo.

Původně chtěl vytvořit jen samotného Batmana s tváří Michaela Keatona, ale když ho dokončil, řekl si, že by mohl chodit a pak znovu, že by to mohlo být v jeho jeskyni, která mu slouží jako úkryt.

Osmany Gomez od počátku zdůrazňoval, že se jedná o soukromý nevýdělečný projekt, kterým chtěl vzdát hold tomuto filmu i jeho režisérovi. Tato práce podle jeho slov představuje sen, který měl od dětství. Filmy Tima Burtona ovlivnily jeho kariéru jako grafika a stejnou vášeň měl Osmany Gomez od malička pro hry, které si užíval na starých konzolích od Nintenda.

Původně chtěl vytvořit jen samotného Batmana s tváří Michaela Keatona, ale když ho dokončil, řekl si, že by mohl chodit a pak znovu, že by to mohlo být v jeho jeskyni, která mu slouží jako úkryt. Když dokončil i ji, už se do svého projektu zamiloval a rozhodl se vytvořit Gotham City tak, jak vypadalo ve filmu. Zabralo to celé měsíce. Aby dosáhl maximálního realismu, použil původní návrhy a ilustrace.

Gomez si podle svých slov musel přirozeně osvojit specifickou estetiku a styl filmu ovlivněný gotikou, brutalismem i německým expresionismem. Důležitou roli hrají také osvětlení a barvy. Autor k nim přitom prý přistupoval jako ve filmu a hlavní prvky jako samotný hrdina a jeho vůz mají vlastní nasvícení, aby lépe vynikly na pozadí.

Důležitou roli ve filmu samozřejmě hrál soundtrack, který složil Danny Elfman. Osmany Gomez se spojil s hudebníkem Bonnym Baezem, aby pro něj doprovod vytvořil. Samotný Gomez se snažil maximálně přiblížit filmu a nabízí srovnání stejných míst a identických scén. Kromě samotné jeskyně a Gotham City prezentuje v demu i muzeum. Uvažoval také o kostelu, ale nakonec dal i kvůli času přednost právě galerii.

Podívat se můžete rovněž na to, jak tvoří jednotlivé postavy a jaké nástroje používal, aby zvládl sám vytvořit takové množství modelů a dalších objektů. Už dříve koneckonců vytvořil Tučňáka z filmu Batman se vrací z roku 1992, kterého hrál Danny DeVito. Tehdy ale šlo ještě pouze o samotnou postavu.

Pokud jde o hry, které ho inspirovaly, odvolává se Osmany Gomez především na tituly z devadesátých let a jejich nostalgii. Každá nějakým způsobem přispěla k celkové vizi. Arkhamská série pro změnu posloužila jako inspirace, pokud jde o pohyb a kameru.

Společnost Warner Bros. během pár dní zakročila a nechala z YouTube odstranit původní video, na němž svou práci Osmany Gomez prezentoval.

Logicky se asi musíte ptát, zda si Batmana můžete sami vyzkoušet a kam se vyvine. Stručná odpověď zní, že nikoli. Projekt v tuto chvíli zůstane, jak je, říká Osmany Gomez. Chtěl především získat inspiraci a zlepšit se v Unreal Enginu. Byla to podle něj skvělá zkušenost, ale Batman je samozřejmě chráněný autorskými právy.

Ostatně sami jsme se mohli rychle přesvědčit, jak citlivá je to otázka. Společnost Warner Bros. během pár dní zakročila a nechala z YouTube odstranit původní video, na němž svou práci Osmany Gomez prezentoval. Naštěstí se celé gameplay demo povedlo zachránit a reuploadovat fanouškům, kteří jej velmi oceňují.

Určitě se podívejte na celé video a pečlivě si prostudujte jednotlivé obrázky. Výsledek je opravdu obdivuhodný. Kompletní demo má přibližně 20 minut a ukazuje všechny zmíněné lokace i jízdu Batmobilem. I když tu nenarazíte na další postavy ani nepřátele, jde o opravdu atmosférickou procházku.

Škoda, že si nemůžeme demo sami vyzkoušet. A ještě větší škoda je, že se vývojáři s oficiální licencí nepouští do nových adaptací starších filmů. Zjevně by si to také zasloužily, jak tento příklad dokládá.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru