Zaklínač (seriál), Je tu první trailer na seriálového Zaklínače

Je tu první trailer na seriálového Zaklínače

Henry Cavill ožívá coby Geralt z Rivie. Námětem první sezóny je povídka Poslední přání

20. 7. 2019

Už několik hodin se spekulovalo nad tím, že Netflix uvede na probíhajícím Comic-Conu první trailer na seriálovou adaptaci Zaklínače, aby se tak před několika minutami skutečně stalo. Vůbec poprvé tedy můžete sledovat herce Henryho Cavilla v roli Geralta z Rivie, kterého osud svede dohromady s princeznou Cirillou, čarodějkou Yennefer a dalšími známými postavami v adaptaci prvního dílu knižní ságy, vycházející z povídky Poslední přání. Nutno přiznat, že trailer působí poměrně vážně, snaží se vysvětlit, že ačkoliv elfové odhalili lidem tajemství magie, byli těmi stejnými lidmi vzápětí zmasakrování a uvrženi na okraj společnosti. V kontrastu s tím pak stojí ryze osobní svět zaklínače Geralta, který se nebude alespoň ze začátku zajímat o nic jiného, než o zabíjení monster za úplatu od ustrašených lidí. Znalci knih ovšem vědí, že tahle křehká a velmi iluzorní představa o fungování světa vezme rychle za své, když se do příběhu zapojí obě Geraltovy osudové ženy, byť každá úplně jiným způsobem.

Aniž bychom chtěli vyzrazovat mnoho, je rozhodně příjemné, že se alespoň dle ukázky nebáli autoři seriálu čerpat přímo z knih, a tak můžeme například sledovat zbídačenou Yennefer ještě před tím, než ji opatrovnice a učitelka Tissaia de Vries pomůže nejen s magií, ale také s jejím vzhledem. Sekvence s Ciri pak v první řadě naznačují, že herečka Freya Allan byla velmi dobrou volbou, ať už díky odpovídajícímu vzhledu nebo přesvědčivému vystupování. A je rozhodně příjemné, že seriál myslí i na její příběhové pozadí, když se v jednom ze záběrů mihnou její rodiče – Pavetta a Dunny, alias Ježek z Erlenwaldu – a v dalším babička Calanthé, která Ciri před spácháním sebevraždy během masakru v Cintře prosí, aby vyhledala zaklínače Geralta. Zmínit pak samozřejmě musíme i barda Marigolda, který působí skoro tak dobráckým dojmem, jako herec Zbygniew Zamachowski z polské seriálové adaptace, a mohl by být vhodným protipólem všeho zlého.

Bohužel, ve scéně s Geraltem se objevuje také další oblíbená postava – mladá čarodějka Triss – která však pozbyla svých zrzavých vlasů a ve výsledku vypadá starší než Yennefer.

A i když rozhodně kvitujeme, že seriál v první sezóně nezapomene například i na ikonickou řež v Blavikenu, která dala Geraltovi tak přiléhavou přezdívku, pořád se nemůžeme zbavit dojmu, že právě části s Geraltem působí z celých dvou minut nejhůře. Nejděsivější scénu můžete vidět v hlavní fotce tohoto článku, prazvláštně působí ale také Geraltův vzhled po vypití lektvaru před bojem v bažinách, stejně jako monstrum z bažiny vylézající. Bohužel, ve scéně s Geraltem se objevuje také další oblíbená postava – mladá čarodějka Triss – která však pozbyla svých zrzavých vlasů a ve výsledku vypadá starší než zmiňovaná Yennefer. Odpustit si také nemůžeme poznámku k brnění Nilfgaarďanů – i tady se nemění nic na tom, co jsme mohli sledovat na uniklých fotkách z natáčení, tedy podivně vrásčitá brně, připomínající chitinové krunýře chrobáků. I přes kritiku ale nakonec musíme souhlasit, že seriál působí díky ikonickým scénám poměrně věrohodně a potvrzuje slova showrunnerky Laureen Hissrich, která na Comic-Conu potvrdila, že se oproti vývojářům hry drží knih a budou v tom pokračovat i v dalších sezónách.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru