Jason Schreier se vyjádřil k vývoji BioShocku 4

Nedávného insidera označil za nedůvěryhodného, problémový vývoj ovšem nerozporuje

Zdroj: 2K
24. 5. 2023
Název: BioShock 4 Vývojář: Vydavatel:

Minulý týden se opět ozval insider Oops Leaks, který již v minulosti informoval o novém BioShocku. Tentokrát se nesoustředil ani tak na obsah, jako spíš na problémový vývoj, s nímž se údajně musí hra potýkat. Dle jeho blíže nespecifikovaných zdrojů nový BioShock prošel čtyřmi restarty a problémem byl management i nezkušení vývojáři, ale i s tím se měl projekt nakonec začít vyrovnávat a snad i vyváznout z vývojového pekla. Známý novinář Jason Schreier je ovšem vůči slovům tohoto insidera skeptický.

Schreier se těmto informacím vyjádřil na fóru ResetEra, kde se tvrzení z twitterového účtu Oops Leaks řešila společně s dalšími články, které z nich vycházely. I v tomto případě byly zveřejněné informace poměrně detailní a v minulosti se Oops Leaks věnoval například i zasazení na Antarktidu a dalším městům, což zmiňovaly i další zdroje. Jason Schreier nicméně účet Oops Leaks označil za nedůvěryhodný a nesmyslný, jelikož podle něj právě nesmysly už roky zveřejňuje. V souvislosti s BioShockem příliš konkrétní nebyl, pravdou však je, že problémový vývoj nijak nevyloučil. Ostatně jak sám uvedl – je to BioShock, jistěže se potýká během vývoje s problémy.

Zdroj: ResetEra, Jason Schreier

I když se na účtu Oops Leaks v minulosti objevily pravdivé informace, jeho minulost není natolik obsáhlá a důvěryhodná, aby dokázala konkurovat reputaci Jasona Schreiera. Ačkoli není konkrétní, zřejmě disponuje vícero informacemi, které se patrně neslučují s tím, co hlásá Oops Leaks. Možná tedy situace kolem nového BioShocku není tak hrozná, jak se nyní mohlo zdát, ale stále to nic nemění na tom, že o hře z oficiálních zdrojů stále nic nevíme, ačkoli byla oznámena již v roce 2019. Doufejme tedy, že se to brzy změní, abychom se nemuseli zabývat pouze tím neoficiálním.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru