Ghost of Tsushima, Sony Interactive Entertainment, Japonští vývojáři zvolili hrou roku Ghost of Tsushima

Japonští vývojáři zvolili hrou roku Ghost of Tsushima

V anketě prestižního japonského magazínu Famitsu letos uspěla americká hra o Japonsku

Zdroj: Sony
22. 12. 2020
Název: Ghost of Tsushima Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:
Datum vydání:
17. 7. 2020
16. 5. 2024 (PC)

Před vydáním hry Ghost of Tsushima panovaly obavy, zda americké studio Sucker Punch Productions zvládne věrohodně zpracovat japonskou historickou látku. Obavy, které byly přirozeně ještě větší v samotném Japonsku, protože místní jsou dost citliví na to, jak cizinci pracují s jejich reáliemi a kulturou. Dnes už není žádným tajemstvím, že se hra povedla a získala si i japonské hráče. Pochvalně se o ní vyjádřilo mnoho místních osobností. Namátkou autor Yakuzy Tošihiro Nagoši.

Nyní tu máme další důkaz toho, jak titul Ghost of Tsushima zabodoval. Poté, co jako teprve třetí západní hra v historii obdržel absolutní hodnocení 40/40 od prestižního japonského časopisu Famitsu (po The Elder Scrolls V: Skyrim a Grand Theft Auto V), jej stejný magazín vyhlásil nejlepší hrou roku 2020. Vítězství je to o to cennější, že hru roku vybírají každoročně osobnosti herního průmyslu. Titul se uděluje na základě hlasování 132 vývojářů a dalších osobností, které mají k hrám blízko.

Nejlepší hry podle Famitsu

1. Ghost of Tsushima
2. Animal Crossing: New Horizons
3. Final Fantasy VII Remake
4. Sakuna: Of Rice and Ruin
5. Fall Guys: Ultimate Knockout

Stojí za připomínku, že v roce 2018 zvítězil Marvel’s Spider-Man a loni pak Death Stranding. Za pozornost rozhodně letos stojí i páté místo pro nečekaný hit Fall Guys: Ultimate Knockout. Celé pořadí bude zveřejněné v dalším čísle Famitsu. Šéfredaktor Famitsu přitom ocenil Ghost of Tsushima právě za to, jakým způsobem zobrazuje japonské prostředí. Příběh hlavního hrdiny přitom přilákal k Japonsku mnoho fanoušků. I tady bylo připomenuto, že Ghost of Tsushima je dílem cizího studia. Sucker Punch Productions už za ocenění poděkovali na Twitteru.

Do hlasování se zapojila řada slavných vývojářů. Jejich kompletní seznam najdete na webu Famitsu.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru