Japonský survival nás vezme do postapokalyptického Tokia

Japonský survival nás vezme do postapo Tokia

Pomoci přežít máme skupině dívek. Ve hře nenarazíte na žádné muže

14. 2. 2019

Nejspíš už jsme si zvykli, že vás na Vortexu rádi informujeme nejen o všeobecně známých hrách, ale také vás chceme pravidelně upozorňovat na tituly, které se třeba u nás velké pozornosti netěší. A mohly by. To je podle nás i případ nově oznámené japonské hry Jinrui no Minasama e, jejíž vývoj oznámily společnosti Nippon Ichi Software a Acquire v magazínu Famitsu. Pokud vás vás zaujal survival titul Disaster Report 4 Plus: Summer Memories, v němž je vaším úkolem přežít ničivé zemětřesení, mohla by se vám trefit do vkusu i novinka pro PS4 a Switch vyprávějící příběh skupinky dívek, které se snaží přežít v troskách tokijské čtvrti Akihabara.

V domácím Japonsku hra vyjde už 30. května a zaměří se hned na pětici hlavních hrdinek. V jejím světě dokonce nemá vystupovat vůbec žádný muž a vlastně zřejmě ani nikdo další. Minimálně zpočátku. Jednoho dne se protagonistky probudí v hotelu a s hrůzou zjistí, že město pohlcuje příroda. Čeká na nás průzkum zmíněné čtvrti, výroba vybavení, farmaření, rybaření i lov. Všechny tyto disciplíny si musí dívky osvojit, pokud chtějí přežít v jim neznámém světě. A navíc přijít na kloub, co se to vlastně s metropolí stalo. Můžeme se jen dohadovat, zda došlo k nějaké katastrofické události.

Mezi každodenní přízemní starosti patří i dodržování hygieny, což je znovu něco, co akcentuje i série Disaster Report.

Spíš než akční hratelnost však máme očekávat zaměření na příběh a jeho postavy. Předpokládá se, že hra bude obsahovat střídání dne a noci a na své výpravy městem budeme mít jen omezený čas v rámci jednoho dne. Podle autorů je titul dokončený v tuto chvíli přibližně z 80 procent a do jisté míry má zobrazit každodenní “trable” obyčejných holek v neobyčejné situaci. Mezi takové přízemní starosti přitom patří i dodržování hygieny, což je znovu něco, co akcentuje i série Disaster Report.

Skoro jisté přitom je, že s jejich světem někdo něco udělal. Původně totiž Akihabaru navštívily jako obyčejné turistky a až po noci strávené v hotelu zjistí, že se ocitly v postapokalyptickém světě, který je zničený a zdánlivě opuštěný. Pokud mají přežít, musí se přizpůsobit této zvláštní nové realitě. Uvidíme, co se ze hry nakonec vyklube a zda vůbec dorazí i k nám na Západ. Pokud máte ale chuť na trochu jiný survival nebo se vám stýská po kulisách hry Tokyo Jungle z roku 2012 pro PS3, mohla by se vám netradiční novinka trefit do vkusu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru