Japonská herní asociace rozdává staré konzole

Stovka rodin získá Super Famicom od Nintenda a hry Final Fantasy VI i Donkey Kong Country

Zdroj: Nintendo Life
24. 4. 2020

Aktuální situace ve světě videohrám paradoxně prospívá i škodí současně. Na jedné straně se autoři her, vydavatelé nebo pořadatelé nejrůznějších akcí potýkají se značnými problémy, na straně druhé lidé tráví s digitální kulturou kvůli nutnosti zůstávat doma spoustu času a kromě dlouhých hodin do her investují také spoustu peněz. Mimořádný zájem je rovněž o cloudové streamovací služby. Nicméně rozptýlení nemusíme hledat jen u nejnovějších trháků a technologií. Co si takhle připomenout nějaké letité klasiky? V zemi vycházejícího slunce se tento záměr pokusila povzbudit místní asociace retro her.

Akce se vztahuje jen na rodiny s dětmi mladšími 16 let. Je také třeba uhradit náklady na doručení balíčku. O vítězích pak rozhodne los.

Japan Retro Game Association (JARGA) oznámila, že daruje 100 šestnáctibitových konzolí Super Famicom japonským rodinám během nouzového stavu. Společně se systémem, který vstoupil na trh v roce 1990 a ve světě je známý jako SNES, obdrží vybraní šťastlivci i tituly Final Fantasy VI a Donkey Kong Country. Žadatelé musí vyplnit zvláštní formulář, ale především splnit důležitou podmínku. Akce se vztahuje jen na rodiny s dětmi mladšími 16 let. Je také třeba uhradit náklady na doručení balíčku. O vítězích pak rozhodne los.

Jak taková sestava zařízení vypadá pohromadě, se můžete přesvědčit na fotce. Další snímky ukazují, jak se letité konzole připravují. Pořadatelé také upozorňují případné zájemce, aby si zkontrolovali, že mají doma kompatibilní televizor, k němuž je možné původními konektory SNES připojit, či nějakou redukci.

Starší hry si pochopitelně můžete připomenout i na moderních strojích. Potřeba izolovat se může být dobrou záminkou k tomu dohnat letité resty, anebo se vrátit k legendám, po nichž se nám stýská a obvykle takový krok odkládáme. Pravdou je, že i když shodou okolností právě dnes vychází hned několik nových titulů, v nadcházejících týdnech jízdní řad s ohledem na nejrůznější odklady pořádně prořídl. Až si nebudete moci ze své knihovny nic vybrat, vzpomeňte si na ty zaprášené kousky a dejte jim další šanci.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru