Japonská arkádová klasika Operation Wolf se vrací

Novou verzi překvapivě posílají na trh francouzští Microids a vyjde ještě letos na podzim

Zdroj: Microids
20. 9. 2022

Na retro vlně už se nějakou dobu veze také francouzská společnost Microids. Remasterů ani remaků se nebojí, teď si ale vybrala titul, který by vás mohl překvapit. Firma oznámila hru Operation Wolf Returns: First Mission. Název by vám mohl a měl být povědomý. Jedná se o moderní verzi klasické kolejnicové střílečky od japonské společnosti Taito z roku 1987. A abych těch překvapení nebylo málo, novinka vyjde ještě letos na podzim.

Osvědčená hratelnost, ale zvláštní stylizace

Hra byla představena při příležitosti Tokyo Game Show 2022 a Microids z ní už ukázali první screenshoty. Autoři lákají na arkádovou klasiku a za novou verzí stojí francouzský tým Virtuallyz Gaming. Slibuje přitom, že Operation Wolf Returns: First Mission zůstává věrná originálu, ale přichází pochopitelně s moderní grafikou, ale také odlišnou stylizací. Ta se přitom nemusí líbit každému.

Frenetickou osmdesátkovou akci je možné si užít v kampani sólo i v kooperaci. Zápletka není důležitá. Píšou se osmdesátá léta. Vy jste zvláštní agent. Proti vám stojí padouši. Musíte se jich zbavit, zachránit rukojmí a překazit jim jejich zlotřilé plány. Pustit se můžete i do survival módu s nekonečnými vlnami nepřátel a porovnat své výsledky s ostatními hráči v žebříčcích. Hra míří na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Switch a jak už bylo řečeno, vyjde ještě letos na podzim. Příští rok pak dorazí VR verze pro headset Meta Quest 2.

Již před rokem se psalo, že Microids vyvinou hry na základě licence od japonské firmy, která dnes patří gigantu Square Enix.

Přestože oznámení staronové francouzské hry v japonské licenci může působit jako blesk z čistého nebe, není tomu tak docela. Společnosti Microids a Taito už loni v září informovaly, že uzavřely dohodu obnášející vývoj dvou nových titulů. Již před rokem se psalo, že Microids vyvinou hry na základě licence od japonské firmy, která dnes patří gigantu Square Enix.

V tehdejším oznámení stálo, že oba tituly už jsou ve vývoji, a očekává se, že vyjdou v roce 2022. Microids si od toho slibovali zpestření svého portfolia a možnost zaujmout na dalších trzích, především v Japonsku. Microids měli letos stánek na Tokyo Game Show a prezentovali tu celou řadu svých titulů. Společnost se minulý měsíc objevila také na německém Gamescomu.

Původní verze

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru