Avatar: Frontiers of Pandora, Ubisoft, James Cameron je nadšený Avatarem od Ubisoftu

James Cameron je nadšený Avatarem od Ubisoftu

Dohlíží se na kánon. Frontiers of Pandora zapadá do plánů na rozšíření světa Avatara

Zdroj: Ubisoft
23. 9. 2022
Název: Avatar: Frontiers of Pandora Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 7. 12. 2023 Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 7. 12. 2023

Zatímco se první Avatar vrací do kin a pomalu se schyluje k premiéře jeho pokračování s podtitulem The Way of Water, hráči si budou muset na herní adaptaci ještě nějaký ten čas počkat. Když se loni na Ubisoft Forward konečně ukázal první trailer k Avatar: Frontiers of Pandora, na kterém konkrétně pracuje studio Massive Entertainment, bylo slibováno vydání v roce 2022, což by ideálně doplnilo právě premiéru druhého filmu. Jak jsme se však dozvěděli v létě, letos to už hra nestihne a nejdříve se jí dočkáme v roce 2023 nebo ze začátku roku 2024. Obavy některých hráčů by snad mohlo zmírnit vyjádření samotného režiséra filmů Jamese Camerona, který je dle svých vlastních slov herním Avatarem nadšený, přesněji prací Ubisoftu.

Se svými dojmy ze spolupráce se Cameron svěřil v rozhovoru pro IGN: „Jsme nadšeni tím, co Ubisoft dělá. Neříkám jim, co mají dělat – znají svůj svět, svůj byznys, svůj trh. Jen bedlivě sledujeme, aby nedělali nic, co není kanonické z hlediska kultury Na’vi, toho, co dělá RDA na Pandoře a tak podobně.“ Cameron má v plánu vytvořit celý vesmír, přičemž hra Frontiers of Pandora do jeho myšlenky ideálně zapadá. Tam kromě dalších filmů, které budou následovat The Way of Water, patří třeba i zábavní parky. Vše odpovídá i prohlášení Ubisoftu, které hlásalo, že „hra společně s filmy rozšíří a ještě více prohloubí svět Avatara vzrušujícími a inovativními způsoby“.

Hra společně s filmy rozšíří a ještě více prohloubí svět Avatara vzrušujícími a inovativními způsoby.

V rozhovoru Cameron připomněl, že pokud se podaří vytvořit trvalý svět Avatara, je možné mít po nějakou dobu každé dva roky další filmy. Zda se možnost dalších pokračování týká i her, to už neuvedl. Podle někdejšího výkonného ředitele Massive Entertainment Davida Polfeldta (který mimochodem odstoupil ze své funkce krátce po uvedení traileru, nakonec studio opustil úplně a letos se přidal k PlayerUnknown Productions) navíc Cameron dříve prohlásil, že po zhlédnutí Avatara bude každý chtít zavítat na Pandoru a žít alternativní život. Právě to by mohl nabídnout jejich titul, ačkoli už se tak nestane u příležitosti premiéry nového filmu.

Naštěstí nehrozí ani vydání u příležitosti třetího dílu, který je v tuto chvíli naplánován na konec roku 2024. Posun Avatar: Frontiers of Pandora se týká vydání během příštího finančního roku, což znamená od 1. dubna 2023 nejpozději do konce března 2024. Ať už to bude jakkoli, nic to nemění na tom, že filmový Avatar: The Way of Water má premiéru v českých kinech 15. prosince 2022

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru