Jako dlouhý je remake Resident Evilu 3

Prodával se předčasně a na internet unikly kompletní průchody. Spekuluje se i o Switchi

Zdroj: Capcom
24. 3. 2020
Název hry: Resident Evil 3 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 3. 4. 2020 Platformy: , , Žánr: ,

Na internetu se vyrojila obrovská spousta nových informací k remaku Resident Evilu 3. Ty potenciálně zajímavější ovšem nepocházejí z oficiálních zdrojů. Pokud chcete pokračovat ve čtení, měli byste zvážit, že součástí dalších řádků mohou být informace, které nechcete vědět dopředu. Příběhovým spoilerům se ovšem pokusíme jako vždy za všech okolností vyhnout.

Začneme ale něčím zcela bezpečným. Modder s přezdívkou FluffyQuack vypátral v datech demoverze zmínky o konzoli Nintendo Switch a jejím digitálním eShopu. Asi si dokážete sami domyslet, kam tento objev vedl. V duchu přísloví přání otcem myšlenky se okamžitě začalo spekulovat o možné portu pro další platformu. I když se ale už před čtyřmi lety psalo o tom, že Capcom upravuje RE Engine pro Switch, je třeba zůstat nohama na zemi. Teoreticky by možná asi konverze byla, ale neobešla by se nepochybně bez velkých kompromisů stran slabšího hardwaru. Důvodem zmínky vedle prosté “náhody” či experimentování může být i hypotetická cloudová verze. V Japonsku bylo možné hrát Resident Evil 7 přes streamovací službu. A i když remake Resident Evilu 2 nikoli, nějaká zmínka v kódu může pořád existovat, anebo se třeba cloudová verze plánuje také pro třetí díl.

Původní kampaň trvala přibližně 6,5 hodiny. Remake Resident Evilu 2 zvedl herní dobu podle HowLongToBeat z 5,5 hodiny na 8 hodin. Nyní se ale začaly objevovat neoficiální zmínky, že nová verze třetí dílu zabere přibližně jen 5 hodin.

Další zajímavé téma se týká délky hry. Tady už trochu přituhuje. Původní kampaň trvala přibližně 6,5 hodiny. Remake Resident Evilu 2 zvedl herní dobu podle HowLongToBeat z 5,5 hodiny na 8 hodin. Nyní se ale začaly objevovat neoficiální zmínky, že nová verze třetí dílu zabere přibližně jen 5 hodin. Odkud pocházejí? Na internetu se objevily kompletní záznamy celé hry, které pochopitelně za přispění Capcomu z obvyklých videoportálů zase rychle mizí. Průměrně prý zabralo prvním šťastlivcům dohrát nový Resident Evil 3 za pouhých pět, maximálně šest hodin, zatímco ty nejuspěchanější to zvládli jen za dvě hodiny.

Resident Evil 3 oficiálně vychází až 3. dubna, ale v některých regionech se podle všeho dostal do oběhu předčasně. Mezi těmito zeměmi má být například Francie. Dílčím důvodem podobného prohřešku mohla být i situace a napětí okolo onemocnění COVID-19. Jen ve Francii se mělo dostat ven minimálně 100 kopií. Na tento únik upozornil třeba dobře známý insider AestheticGamer, kterého zmiňujeme v souvislosti s japonskými horory opakovaně.

Hra nabízí tři obtížnosti a další se pak odemkne po dohrání. Obsahuje prý mnohem víc cut scén než remake RE2 a je s ním těsněji propojena.

Je nicméně třeba zdůraznit, že my jsme kompletní průchod hrou neviděli a ani o to nestojíme, takže nemůžeme s jistotou potvrdit, zda se počet hodin zakládá na pravdě. Ale shoduje se v tomto průměru několik jiných zdrojů. Je také možné pořád doufat, že při důkladnějším prozkoumávání už tradičně nabídne hra mnohem více zábavy. A také je nutné připomenout, že součástí hry bude také multiplayerový režim Resistance, pokud byste snad pochybovali, zda to za ty peníze stojí. V neposlední řadě pak není možné dát rovnítko mezi “více” a “lépe”.

Teď ovšem poněkud přitvrdíme, pokud jde o možné spoilery. Tak dobře zvažte, zda pokračovat. Úvod chvíli sází na first person perspektivu známou ze RE7. Hra nabízí tři obtížnosti a další se pak odemkne po dohrání. Obsahuje prý mnohem víc cut scén než remake RE2 a je s ním těsněji propojena. Řada lokací byla významně rozšířena a podíváme se i do několika úplně nových míst. Jiné oblasti byly však naopak zredukovány co do velikosti. Někteří nepřátelé z RE2 se objeví i v novince, jiní známí z originálu zase naopak v remaku chybí. Vystřižen byl dokonce údajně jeden z bossů. Nemesis má mít však například více forem a modifikací. V příběhu se objeví nové postavy a chybět nebudou alternativní klasické kostýmy nebo zbraně.

Uf, no je toho pořádný náklad a to jsme zmínili skutečně jen některé z věcí, které teď probírají fanoušci na fórech. Naše vysoká očekávání však tyto novinky ani trochu neumenšila. A co vaše?

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru