Jak se bude hrát za Lady Dimitrescu v Resident Evil Village

Capcom odhaluje detaily o rozšíření pro Mercenaries. Předobjednávky jsou spuštěny

Zdroj: Capcom
22. 7. 2022
Název hry: Resident Evil Village Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 7. 5. 2021 Platformy: , , Žánr: ,

Před necelými dvěma měsíci jsme se v rámci Capcom Showcase 2022 dozvěděli, že Resident Evil Village čeká velké rozšíření. Hráči se mohou těšit na nový příběhový přídavek – Shadows of Rose – který se bude soustředit na Ethanovu dceru, a také na prohloubení zážitku z hraní oblíbeného režimu Mercenaries. A protože se říjnové datum vydání přiblížilo, vývojáři z Capcomu informují o nejnovějším dění a stáčí svou pozornost právě k Mercenaries a přídavku Additional Orders. Za tímto účelem připravili nový trailer, ve kterém se zaměřují na nové hratelné postavy, mezi kterými nechybí ani Lady Dimitrescu. Pokud vás tedy zajímá, jak se za ní, ale také za Chrise Redfielda nebo Heisenberga bude hrát, máte možnost načerpat nové informace.

V první řadě je nutné připomenout, že příběhové DLC i rozšíření pro Mercenaries dorazí 28. října letošního roku prostřednictvím tzv. Winter’s Expansion. Na konzolích obsahuje balíček za necelých 530 korun verze pro předchozí i současnou generaci a nad rámec již zmíněného nabídne také plnohodnotný 3rd person režim pro původní hru a příslib VR verze na PlayStationu, až bude k dispozici PS VR2. Předobjednávat můžete už nyní, což je jedna z hlavních součástí citovaného článku na blogu PlayStationu, přesto ale Capcom nešetřil detaily a zaměřil se na již zmíněné postavy.

Vývojáři dokonce mluví o rtěnce, jež by měla sloužit k podobnému rozproudění vášně jako kosení nepřátel.

Začneme-li právě u Alciny Dimitrescu, tím nejzajímavějším bude patrně její výška. Hráči budou na dění shlížet z výšky necelých tří metrů a využívat její drápy k sekání nepřátel. Čím více rozsápaných monster, tím více zápalu bude Lady Dimitrescu projevovat, a projevit se to má na stoupající rychlosti jejích útoků, celkové síle a nových pohybech, které nebudou v klidném stavu dostupné. Vývojáři dokonce mluví o rtěnce, jež by měla sloužit k podobnému rozproudění vášně, až do nejvyššího bodu na ukazateli, který bude rovněž vrcholem jejího ničícího potenciálu. Ve videu si můžete všimnout několika sekund záběrů, a nutno přiznat, že už jen pro to by režim Mercenaries v Resident Evil Village stál za hřích.

Pokud ovšem upírům tolik nefandíte, k dispozici bude také legendami opředený Chris Redfield, který si rozumí se zbraněmi a zůstává napříč celou sérií ve značné formě. I jemu se bude vyplňovat ukazatel – v tomto případě síly – který Chrisovi rovněž propůjčí nové útoky a pohyby. Důležitá bude také zvýšená rychlost přebíjení zbraní a celkově zvýšená účinnost dostupného arzenálu. A pak je tu Karl Heisenberg, jeden ze čtyř lordů, který slouží matce Mirandě. Pokud si vzpomínáte, Karl se rád ohání obrovským kladivem, kterým je schopný nejen koncentrovat elektřinu pro velký plošný útok, ale také použít kladivo coby velký magnet přitahující nepřítele blíž. Jak toho využít, naznačuje video, v zápalu boje by se ale skutečně mohlo jednat o příjemné osvěžení a hlavně nový zážitek pro ty, kdo už mají mód Mercenaries ohraný. A kdyby vám to nestačilo, Heisenberg je schopný povolat na bojiště mechanického vojáka, jen musíte dávat pozor, protože bez ohledu na cokoliv může vybuchnout třeba při nárazu do zdi.

Poslední část článku pak věnuje Capcom odhalení předobjednávkového bonusu, kterým je speciální oblek pro Rose. Jde o Street Wolf Outfit – velkou černou bundu, která má na zádech emblém Houndwolf Squad Chrise Redfielda. Víc ale naznačovat určitě nechceme.

 

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru