Cyberpunk 2077, CD Projekt, Jak bude vypadat Cyberpunk 2077 na PS4 a PS5

Jak bude vypadat Cyberpunk 2077 na PS4 a PS5

Po záběrech z Xboxu přichází ke slovu i druhá konzole. Podání hry je velmi přesvědčivé

Zdroj: CD Projekt RED
25. 11. 2020
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Minulý týden se vývojáři z CD Projektu RED pochlubili prvními záběry konzolové verze Cyberpunku 2077, přičemž jako první sáhli po Xboxu One X, resp. Xboxu Series X. Video jsme částečně rozebírali v samostatném článku, ve kterém jsme poukazovali jednak na to, jak skvěle vypadá hra na dosluhující generaci, stejně jako na skutečnost, že video bylo pouze v rozlišení 1080p a na záběrech z nového Xboxu ještě nebylo možné docenit next-gen vylepšení, které se teprve chystá. Současně s tím se pak hráči ptali, kdy budou moci porovnat kvalitu se záběry z PlayStationu a vývojáři slibovali, že se tak stane už brzy. Přesně po týdnu pak vydali očekávané video, ve kterém můžete sledovat start hry v oblasti Badlands a porovnávat na konkrétních místech záběry z předchozí i nové generace.

Stejně jako před týdnem, ani tentokrát jsme se nedočkali vyššího rozlišení nežli 1080p, což do značné míry zabraňuje docenit skok mezi verzí pro PS4 Pro a PS5. Přesto musíme – shodně jako v případě Xboxu One X – pochválit podobu hry na končící generaci, kde hra ani s přihlédnutím ke své velikosti nedělá CD Projektu RED žádnou ostudu. Ať už se bavíme o projížďce navlhlými ulicemi Night City, nebo o prašné cestě v Badlands, hra nepostrádá kýžené detaily a vypadá velmi živě. Ano, po chodnících se možná neprochází zástupy lidí, ale pokud se podíváte například na skutečné záběry nočního Los Angeles, obraz mimo centrum či hlavní ulice je takřka totožný. Co se týče verze pro PS5, kvůli zmíněnému rozlišení není patrné žádné výrazné zlepšení, nesmíme však zapomínat na to, že jde pořád o totožnou verzi hry, která na nové konzoli běží v režimu zpětné kompatibility.

Hráči se pak logicky ptají na sociálních sítích, jak bude Cyberpunk 2077 vypadat s aplikovaným next-gen patchem, v jediné odpovědi od vývojářů ale zazní pouze připomínka, že se jej dočkáme až v příštím roce a do té doby se budou vývojáři věnovat aktuální verzi. Přichází s tím ale poměrně značná vlna zmatení a fanoušci chtějí alespoň slyšet, v čem se hraní na Xboxu Series X|S a PS5 bude lišit. Téměř jistě to bude zrychlení načítání, což je převážně hardwarová otázka rozdílu mezi HDD a SSD, nikde ale zatím nebylo potvrzeno, jestli se vyšší výkon nových konzolí podepíše i na rozlišení a frekvenci snímků za sekundu. Obáváme se ale, že až do vydání next-gen updatu poběží hra i na PlayStationu 5 ve 30 fps, což se už hráčům tolik nezamlouvá. Sami vývojáři ale prozatím nic nepotvrdili, ani nevyvrátili a na výsledek tak musíme ještě chvíli počkat.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru