Jak a v čem se liší remake Resident Evilu 4 od původní hry

Podívejte se na srovnávací videa. Dokládají cit autorů pro detail, ale poukazují i na novinky

Zdroj: Capcom/ElAnalistaDeBits
4. 6. 2022
Název hry: Resident Evil 4 (remake) Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 24. 3. 2023 Platformy: , , Žánr: ,

Remake survival hororu Resident Evil 4 od Capcomu se po více než dvou letech spekulací konečně stal realitou alespoň ve formě oficiálního oznámení a prvního videa. Poprvé jsme o tomto projektu psali na základě zákulisních informací už v dubnu 2020 a od té doby jsme se mu věnovali opakovaně. Nyní se konečně z veřejného tajemství stala hra, kterou můžeme opatrně začít vyhlížet. Na trh má přijít 24. března příštího roku. Podrobnostmi ale zatím autoři šetří, a tak si musíme v tuto chvíli vystačit relativně s málem. Venku je jediné video, které nicméně fanoušci podrobili důkladnému zkoumání a srovnání s originálem. Jejich postřehy rozhodně stojí za pozornost. Zvědaví jsme totiž na vylepšení i případné odlišnosti.

První komparační video s využitím aktuální upoutávky a původní hry vytvořil populární youtuber ElAnalistaDeBits, který má více než půl milionu odběratelů a na tento typ videí se specializuje. Všímá si například, že hra zřejmě podle traileru začne v jinou denní dobu než původní hra. Poukazuje na to, že Leonova bunda připomíná spíš tu, kterou měl hlavní hrdina nosit v alfa verzi Resident Evilu 4. Nepřátelé a prostředí jsou samozřejmě mnohem detailnější, ale současně se zdá, že bude remake pozoruhodně přesný, pokud jde o různé maličkosti. Za pozornost v tomto smyslu stojí například pohled na úvodní vesničku ze hry.

Remake ale zjevně přinese také věci navíc, jak už se proslýchalo. Leon v upoutávce například mluví s prezidentem, jehož dceru má zachránit, ale takovou scénu byste v původní hře nenašli. Když už je o ní řeč, podívat se můžete i na to, jak se liší Ashley od své někdejší verze. Nechybějí samozřejmě ani ikoničtí nepřátelé a hned oznamovací trailer ukázal i několik slavných lokací z původní hry. Vrátí se také Luis a Ada, ukázali vývojáři. I když druhá jmenovaná se v remaku „převlékne“. Autor videa spekuluje, zda nebude možné hrát v úvodu hry dokonce za zmíněnou Ashley, což by byla novinka.

O druhé srovnávací video se pak postaral další populární youtuber specializující se na tento typ materiálů. Cycu1 také poukazuje na přepracovaný začátek a model Leona vycházející z remaku druhého dílu. Na remaku čtyřky ostatně pracují mnozí vývojáři, kteří přinesli modernizovanou dvojku. Leona má také znovu dabovat Nick Apostolides. Jinak ale platí, že by novinka mohla přinést i nějaké změny ve srovnání s původní hrou, a to rovněž na poli příběhu. Capcom přitom naznačuje, že bychom se brzy mohli dočkat dalších informací nebo materiálů. Takže třeba budeme zanedlouho moudřejší.

A jedna malá zajímavost na závěr, když už jsme se dotkli bundy, kterou Leon nosí. Pozorným fanouškům neunikla zmínka v traileru, že jde o výrobek společnosti Schott NYC. A povedlo se údajně už vypátrat i konkrétní model. Mohlo by se jednat o Classic B-3 Sheepskin Leather Bomber Jacket za 1495 dolarů pro případ, že byste chtěli nosit stejnou bundu jako Leon.

Více podrobností o remaku najdete v našich starších článcích.

Zdroj: Schott NYC

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru