Dead Static Drive, Fanclub, Izometrický Dead Static Drive chce být GTA s ctulhu

Izometrický Dead Static Drive chce být GTA s ctulhu

Šest let vyvíjená survival adventura spěje k vydání. Nejvíc připomíná Chinatown Wars

6. 2. 2020
Název: Dead Static Drive Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: ,

Je tomu přibližně půl roku, kdy se svého vydání dočkala nenápadná tahová strategie Overland od malého studia Finji. Postapokalyptická taktická záležitost, zasazená do současných, leč náležitě zbídačených kulis, vyzvala hráče na jednotlivých obrazovkách, aby pomocí dostupných tahů vyřešil nastalý problém, vyhnul se všem nebezpečím a společně se svým psem a/nebo ostatními přeživšími z místa bez úhony odjel na další obrazovku. Výrazná izometrická stylizace hře náramně slušela, ale hráči se mohli kvůli zvolenému tahovému systému cítit trochu omezení. Pokud k nim patříte i vy, můžeme vás potěšit zprávou, že pro Overland vzniká už šest (!) let velmi zajímavá a mnohem otevřenější alternativa. Je jí hra Dead Static Drive, která se konečně přiblížila svému vydání, a vývojář Mike Blackney se o ní nezdráhá mluvit jako o Grand Theft Ctulhu.

Odkaz na slavnou videoherní sérii v kombinaci s kultem H. P. Lovecrafta je i vzhledem k aktuálním trendům velmi lákavý a zájem o Dead Static Drive ještě umocňuje krásná cel-shadová grafika, v níž vyniknou jak výrazné postavy, tak plejáda dostupných aut. Podobně jako v Overlandu totiž budete muset i v této hře rychle prchat před nebezpečím, jak už ale popis výše naznačuje, dopady proběhnuvší apokalypsy nahradí chapadlovitá monstra ctulhu. „Dead Static Drive je hororová survival adventura. Jste na cestě. Svět se před vámi začíná hroutit. Vaše přátelství může znamenat mnoho ve chvíli, kdy se veškerý řád bortí a ostatní lidé bojují o své životy,“ uvádí oficiální popisek hry na Steamu. Naléhavost tohoto sdělení dokresluje i první trailer, ve kterém se mihne hned několik postav, monster a samozřejmě i zmiňovaná vozidla.

Hra je ve vývoji dlouhých šest let, ale vzhledem ke značenému pokroku, který Blackney učinil v uplynulých měsících, se konečně přiblížilo vydání.

Ta budete ve světě Dead Static Drive krást ve stylu zmiňovaného GTA a nutno uznat, že posazení kamery i první náznaky arkádového jízdního modelu působí velmi přitažlivě. Přirovnat by se dal – samozřejmě jen na základě dojmů z traileru – ke GTA: Chinatown Wars, což je jeden z opomíjených klenotů pro PSP a následně i mobilní telefony. Jestli se jím nechal inspirovat i autor hry je samozřejmě otázkou, v rozhovorech z uplynulých let ale neustále mluvil o tom, že by chtěl jízdní model trochu přestřelit a dovolit tak autům dělat bláznivé věci jako divoké smyky, skoky a nejrůznější havárie. Že k nim zřejmě bude docházet často, naznačuje i dotěrnost monster, před kterými však nebudete muset vždycky jenom ujíždět. I v tomto ohledu je Dead Static Drive věrný konceptu GTA a dovolí vám z auta vystoupit. Ať už proto, abyste mohli kolem sebe začít střílet z arzenálu zbraní, nebo abyste jen dotankovali nádrž vašeho auta.

Jak už bylo řečeno výše, hra je ve vývoji dlouhých šest let, ale vzhledem ke značenému pokroku, který Blackney učinil v uplynulých měsících, se konečně přiblížilo vydání. Je stále neurčitě naplánováno na letošní rok, ale zápis na Steamu a příslib vydání v rámci Game Passu i na Xboxu naznačuje, že nějaký časový rámec už musí existovat. Nová sada obrázků a lákavé video jsou toho rovněž důkazem a vůbec bychom se nedivili, kdyby se hra později objevila i na mobilech či tabletech.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru