Iron Man přilétne později. Ale má to stát za to

Krátce po odkladu Avengers se dozvídáme, že se opozdí i VR akce pro PlayStation 4

Zdroj: Sony Interactive Entertainment
17. 1. 2020
Název: Marvel’s Iron Man VR Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 3. 7. 2020 Platformy: Žánr:

Jeden odklad stříhá druhý. Krátce po hrách Cyberpunk 2077, Final Fantasy VII Remake a především Avengers se dozvídáme, že se zpozdí i další superhrdinská akce od Marvelu. PS4 exkluzivní Iron Man VR od studia Camouflaj měl původně vyjít už loni. Poté se přesunul na 28. února a nyní jsme se dozvěděli, že Tony Stark přilétne až 15. května. Hra je ve vývoji přes tři roky a i když to tak nemuselo na začátku působit, má se i podle ohlasů lidí, kteří ji už zkoušeli, jednat o jeden z klíčových titulů pro PlayStation VR. Navíc prý překvapivě zábavný.

Autoři jako obvykle vysvětlili, že je jejich cílem vydat co možná nejlepší produkt a naplnit vysoká očekávání komunity. Rozhodnutí to podle nich samozřejmě bylo obtížné a ocenili i trpělivost fanoušků. Hráči se v kůži Iron Mana ve hře postaví padouchovi s přezdívkou Ghost, který v kánonu existuje v mužské i ženské verzi. Tady prý bojuje proti Starkovi podle vývojářů z ideologických i osobních důvodů, protože viděla, co mohou způsobit zbraně společnosti Stark Industries. I když už Star zbraně nevyrábí a sám bojuje proti zlu, Ghost jeho staré technologie používá proti němu.

Hackerka a aktivistka Ghost chce srazit na kolena samotného Starka i jeho impérium. Útočí proto na jeho zařízení po celém světě. Můžeme se prý těšit na novou generaci Iron Manova brnění i možnost ho upravovat a vylepšovat. Vývojáři nás lákají na dramatický příběh, humor i napětí. Titul je od základu ušit na míru headsetu PlayStation VR a máme se skutečně cítit v centru dění. V příběhu budou vystupovat také další postavy od Marvelu, ale ty zatím autoři nespecifikovali. I proto se na scénáři podílejí přímo lidé ze slavného nakladatelství, aby byl výsledek co možná nejautentičtější. Příběh podle Camouflaj prošel řadou přepisování a úprav.

Iron Man VR byl oznámen na první prezentaci State of Play loni v březnu. Hra opět vzniká pod patronátem Marvelu podobně jako Spider-Man od Insomniac Games nebo aktuální Avengers. Titul bude podporovat ovládání za pomoci dvojice ovladačů Move. Samotný PlayStation VR má na kontě od uvedení v roce 2016 už pět milionů prodaných headsetů. Studio Camouflaj zodpovědné za Iron Mana můžete znát díky povedené dystopické stealth akci Republique z roku 2015.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru