Ion Fury

Iron Maiden donutili 3D Realms změnit název své hry

Pod hrozbou žaloby se retro FPS Ion Maiden mění na Ion Fury

12. 7. 2019
Název: Ion Fury Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 15. 8. 2019

Jméno retro FPS Ion Maiden se z celkem pochopitelných důvodů znelíbilo britské heavy metalové kapele Iron Maiden. Skupina, která se objevila už v sedmdesátých letech, se rozhodla hájit a na konci května jsme se dozvěděli o tom, že po 3D Realms, tedy po vydavateli hry, požadovali dva miliony dolarů a změnu názvu. Zástupci vydavatele i vývojářského studia Voidpoint se ale nechali slyšet, že tento požadavek považují za nesmyslný a nechtěli se k problematice jakkoli vyjadřovat. Nyní však nárok kapely uznali a změnu názvu provedli. A nejen to.

V tiskovém prohlášení 3D Realms uvedli, že změnu jména provedli ve snaze “vyhnout se právním problémům s určitou populární heavy metalovou kapelou.” To je zpráva natolik jasná, že ani není nutné cokoli hledat mezi řádky. Nové jméno hry zní Ion Fury a vydavatel tuto změnu zviditelnil na všech dostupných místech. To znamená například spuštění webu na nové doméně i vypuštění upoutávky s předělaným logem. Ta mimochodem láká na brzké datum vydání PC verze a tváří se jako trailer oznamující novou hru. Skoro jako by titul Ion Maiden nikdy neexistoval.

Nicméně jak Polygon uvádí, soudní dvůr v Kalifornii má tento případ stále ještě na stole. Vyhráno tedy v 3D Realms ještě nemají a současné kroky tedy zjevně znamenají snahu vyjít požadavkům kapely vstříc a soudu snad rovnou zamezit. Nás hráče ale může nyní zajímat především to, že díky okamžité změně může tato retro FPS bez zbytečné kontroverze dorazit na trh.

Již brzy tak budou moci fanoušci ocenit retro přístup k hratelnosti, který v tomto případě bude doplněný o řadu prvků z moderních her. Mezi ty patří například automatické ukládání, vylepšená fyzika i interaktivita mapy, zásahové zóny nepřátel a po stránce hardwarové i podpora širokoúhlých monitorů a gamepadů. Z hlediska náplně hra přináší další dobrodružství hrdinky z akce Bombshell. Mnozí ale Ion Fury právem považují za duchovního nástupce Duke Nukem 3D už jen proto, že použitý engine byl přítomen právě v této hře i v několika dalších ikonických titulech (Blood a Shadow Warrior) a že hlavního padoucha namlouvá John St. John, tedy dabér samotného Duke Nukema.

Ať už se každopádně další dobrodružství Shelly “Bombshell” Harrison bude jmenovat jakkoli, tak PC verze by měla vyjít už 15. srpna. Letos by měly následovat ještě verze pro konzole PlayStation 4, Xbox One a Switch.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru