Ion Fury, 3D Realms, Iron Maiden chtějí po 3D Realms 2 miliony dolarů

Iron Maiden chtějí po 3D Realms 2 miliony dolarů

Slavná britská kapela zažalovala kultovní studio kvůli jménu a prezentaci akce Ion Maiden

30. 5. 2019
Název: Ion Fury Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 15. 8. 2019

Ion Maiden je retro FPS od studií Voidpoint a 3D Realms postavená na klasickým enginu Build. Iron Maiden je britská heavymetalová skupina a aktivní legenda, která na hudebním nebi září už od roku 1975. Obě jména se nyní dost možná střetnou, ale jinak než by si zřejmě fanoušci přáli – a sice u soudu. Právní zástupci kapely hrozí žalují u kalifornského soudu vydavatele hry, kterým jsou 3D Realms, za úmyslné matení zákazníků. Jejich snahou je prý přesvědčit potenciální kupce, že hra a její doprovodné produkty mají něco společného se skupinou. Problém představuje samotný název, podoba loga i způsob marketingu.

Podle advokátů jde o imitaci značky a parazitování na jejích produktech. Cílem je prý vyvolat zdání, že se Iron Maiden na hře nějakým způsobem podílejí. A faktem je, aniž bychom chtěli hodnotit, zda se jedná o oprávněnou stížnost, či nikoli, že tu některé podobnosti existují. Právníci Iron Maiden poukazují na údajné skutečné případy konkrétních fanoušků, kteří uvěřili tomu, že jejich oblíbená kapela má se hrou Ion Maiden něco společného. Někomu prý ve hře dokonce chyběl jen soundtrack od kapely.

Situace je o to komplikovanější, že Iron Maiden mají dokonce i svou vlastní oficiální hru s podtitulem Legacy of the Beast pro iOS a Android.

Společnost zastupující skupinu požaduje jako náhradu škody 2 miliony dolarů a domáhá se rovněž vypnutí webu ionmaiden.com, nebo jeho převedení na Iron Maiden. Situace je o to komplikovanější, že Iron Maiden mají dokonce i svou vlastní oficiální hru s podtitulem Legacy of the Beast pro iOS a Android, což je podle kapely a jejich advokátů další problém a důvod, proč mají být fanoušci podobně nazvaným produktem zmatení.

3D Realms odmítají nařčení jako nesmyslná. V příspěvku na Steamu a na Twitteru se brání, že by porušovali jakoukoli obchodní známku. Shelly Harrison původem ze hry Bombshell z roku 2016 podle nich podle nich nenapodobuje hudebníka Steva Harrise a ikona skull bomb, respektive tento symbol se zase prý neinspiroval slavným maskotem kostlivcem Eddiem. Nesouhlasí ani s celkovou podobností loga. Zatím ale nemají k dispozici oficiální vyjádření.

Společnosti 3D Realms, Voidpoint a 1C Entertainment, která je vydavatelem krabicové verze, zhodnotí další možnosti a budou reagovat, jakmile budou mít k dispozici všechny potřebné informace. Bez ohledu na tuto nepříjemnost ale vývoj hry údajně bude nadále pokračovat.

Retro first person akce Ion Maiden vzniká ve studiu Voidpoint a 3D Realms ji vydávají. Jde o prequel akce Bombshell a pohání ji letitý engine Build, což je součást jejího specifického kouzla. V únoru 2018 vyšla early access verze na Steamu, která se tu prodává za 20 eur. Titul se má dočkat plné verze ještě letos a míří také na konzole PS4, Xbox One a Switch. Nejde přitom o jedinou podobnou hru. 3D Relams chystají i akci WRATH: Aeon of Ruin, kterou pohání engine z prvního dílu série Quake.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru