Internet se baví hořícími Xboxy, jde ale zřejmě o podvrh

Dým linoucí se z konzole způsobila elektronická cigareta. Microsoft varuje, nedělejte to

Zdroj: Twitter, Arek Adamowicz
12. 11. 2020

Krátce po zahájení prodeje konzolí Xbox Series S a X se začala na sociálních sítích objevovat videa se záběry prvních vadných kusů. Nejrůznější fragmenty v obraze a nereagování konzole na jakékoliv podněty však začaly doplňovat také informace o hořících konzolích, ze kterých se ve videích valil dým jako z komína. V kombinaci s předchozími informacemi, že se zejména Xbox Series X přibližně v polovině těla konzole povážlivě zahřívá i v momentě, kdy je zařízení uspané, vyvolala tisícovkami lidí sdílená a komentovaná videa pocit, že jsou první kusy vadné a podobné poruchy hrozí každému. Skutečnost je ale zřejmě úplně jiná, jak upozorňuje například redaktor magazínu The Verge Tom Warren.

Na svém Twitteru sdílel krátké video z účtu @XboxStudio, kde došlo na přímou demonstraci, jak mohou videa s doutnajícími konzolemi vznikat. Za vším prý máme hledat elektronickou cigaretu, jejíž dým zařízení nasaje ze spodní části i v momentě, kdy je konzole vypnutá. Jak už jsme vás sami upozorňovali dříve, hlavní větrák zůstává aktivní i po uspání Xboxu a pravděpodobně dále dochlazuje celé zařízení, pravděpodobně SSD v momentě, probíhá-li v uspaném režimu stahování. Hustý dým, který vytvoří elektronická cigareta, ale ještě lépe na videu zachycený vape, pak má za následek kýžený efekt, který sice hezky vypadá, ale o případné poruchovosti nových konzolí od Microsoftu příliš nevypovídá.

V průběhu noci, kdy došlo na postupné vyvracení předchozích videí, se k celému incidentu krátce vyjádřil na sociálních sítích také Microsoft: „Nechceme věřit, že to musíme říct, ale, prosím, nevyfukujte dým do vašeho Xboxu Series X.“ Jistě, na jedné straně samozřejmě stojí zájem Microsoftu, aby se podobná videa neobjevovala, na druhé je ale zájem všech majitelů konzole, nehrát si na komín z důvodu možného poškození celého zařízení. Jak je totiž známo, pára je voda v plynném skupenství a voda si s elektronikou příliš netyká. Potenciálně tak hrozí, že se konzole právě tímhle magickým trikem porouchá, na což ostatně upozorňují i sami diskutující pod citovaným tweetem.

Bez povšimnutí ale nemohou zůstat další a další videa, odkazující k poruchám jiného charakteru, jako jsou v úvodu zmiňované fragmenty obrazu, nemožnost se připojit s funkčním účtem, případně nekonečný cyklus zapínání a vypínání konzole bez viditelné příčiny. I mezi těmito fotkami ale lze odhalit více, či méně zdařilé snahy o podvrh, kam spadá i fotka konzole, nad níž se vznáší míček pro stolní tenis. Speciálně ta ale byla zamýšlená jako vtip, což potvrzuje i bližší záběr, na kterém je vidět malý černý drátek, držící míček ve vzduchu. Tak silně, aby pingpongáč mohl levitovat, totiž větráček Xboxu nefouká.

Nahlásit chybu v článku

12

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru