Call of Duty: Modern Warfare, Activision, Infinity Ward reagují na rozhořčené hlasy komunity

Infinity Ward reagují na rozhořčené hlasy komunity

Toxicita některých komentářů překračuje meze. Vývojáři připomínají, že jsou také jen lidmi

29. 9. 2019
Název: Call of Duty: Modern Warfare Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 25. 10. 2019

Představení příběhového traileru Call of Duty: Modern Warfare a spolu s tím i příchod informací o částečně exkluzivním obsahu pro hráče na PlayStationu 4 mají pár dní poté bizarní dohru. Omezování obsahu se některým fanouškům nelíbilo natolik, že se jali vypouštět do diskuzních fór a na sociální sítě jízlivé komentáře mířící na hlavy autorů. Na tom by ještě nebylo nic tak neobvyklého, jenže toxicita některých výlevů překračuje únosnou mez natolik, až se museli ozvat samotní vývojáři. Ti trefně podotýkají, že jsou lidskými bytostmi a diskuzní fóra pročítají.

V Infinity Wards pracují lidské bytosti a i ty mají slabší dny, tak jako my ostatní. Ale vylévat si to tímto způsobem není nejchytřejší.

Tato slova pronesl konkrétně art director Joel Emslie, který na Reddit vypustil následující komentář: „Jsme smíšená parta nerdů, nadšenců a všeho mezi tím. Je to s podivem, ale všichni spolu každý den vycházíme, a to proto, abychom vytvořili něco, v co věříme. Svou kariéru jsme obětovali snaze být nejlepšími a úkolu udělat nejlepší možnou hru. […] Veřejná fóra, jako je toto vlákno, jsou součástí tohoto procesu. Je to místo, kam chodíme, abychom shromažďovali myšlenky druhých a získávali zpětnou vazbu o tom, co vytváříme. […] Četl jsem dokonce i velmi ošklivé toxické komentáře říkající, jak nekompetentní a hloupý musím být a jak bych měl jít někam, kde nemohu škodit špatnými nápady.“ Emslie nadále dodává, že v Infinity Ward pracují lidské bytosti a i ty mají slabší dny, tak jako my ostatní. Ale vylévat si to tímto způsobem není nejchytřejší. Někdy je takové jednání dle Emslieho o to hloupější, pokud navazuje na polopravdy a na snahu někoho zviditelnit se. Tím zřejmě nenaráží pouze na to, že zprvu někteří hráči tvrdili, kterak celý Special Ops režim bude pouze na PS4, ale také na to, že se objevily nepotvrzené spekulace o tom, že Infinity Ward chtějí za pomocí mikrotransakcí některé hráče zvýhodňovat a tendenčně jim zpřístupňovat lepší výbavu.

Zde se jedná ve zkratce o to, že jeden z hráčů specializující se na úniky dat z řad vývojářů poukázal na to, že tentokrát by neměly být generované balíčky předmětů pouze o kosmetických prvcích. Takzvané loot boxy totiž mohou nabídnout i zbraně, což se samozřejmě všem hráčům nelíbí. Nesmíme ale zapomínat na to, že toto rozhodně nejsou oficiální informace.

Nejsmutnější je na celé této kauze ale pravděpodobně fakt, že někdo, kdo zcela bez pochyb zažívá tlak takzvaného crunchtimu a je v rámci týmu ve fázi finálního vylaďování hry, si musí najít čas na to, aby musel usměrnit nevybíravé chování fanoušků. Joel Emslie tím zároveň trefně poukazuje na nehezký trend internetových diskuzí dneška, kdy si řada uživatelů nejrůznějších fór a sociálních sítí dovoluje vypustit to, co by jinak dotyčnému z očí do očí neřekli. Ona toxicita je pod rouškou internetové anonymity jednodušší a brát ohledy pro některé není důležité. Přitom je nad slunce jasné, že sada rozhořčených komentářů, natož třeba dokonce i nenávistných, nemá šanci podobná rozhodnutí zvrátit. Podobně marná je snaha nadávat konkrétním vývojářům či týmu v situaci, když zazněla věta o tom, kterak se nejedná o jejich vlastní rozhodnutí a z toho důvodu nemají kompetence cokoli zvrátit.

Výsledek tak jako tak uvidíme již za necelý měsíc. Call of Duty: Modern Warfare vychází už 25. října na obvyklé platformy. Zmíněný Survival režim pro herní mód Special Ops si tedy nejprve užijí hráči na PS4, ostatní se dočkají až 1. října následujícího roku.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru