Infinity Ward otevírá další studio

Infinity Ward otevírá další studio

Jde už o pátou pobočku slavných vývojářů. Letos otevřeli také španělskou kancelář

Zdroj: Activision
20. 11. 2023

Bez ohledu na to, jakého přijetí se dočkal letošní díl Call of Duty, vývojáři této série posilují a chystají se na další roky s novými díly. Studio Infinity Ward je toho jasným důkazem, když oznámilo otevření (přes Games Industry) už druhé nové pobočky v letošním roce a hodlá se do příprav budoucích pokračování v ještě větším zázemí. Samozřejmě, Call of Duty je dílem spolupráce hned několika studií – vyjma Infinity Ward také Treyarch, Sledgehammer Games, Raven Software, High Moon Studios nebo například Beenox – právě Infinity Ward ale přivedlo značku k životu a lze je tudíž možné považovat za to nejdůležitější.

Otevření pobočky v texaském Austinu přichází prostřednictvím inzerátu na UI designéra, který má svou expertizou práci v novém studiu podpořit. „Infinity Ward otevírá zbrusu nové studio v Austinu. Studio bude pracovat na vývoji nových a inovativních zážitků pro Call of Duty a vytvoří špičkové technologické prostředí, které bude sérii pohánět,“ uvádí zástupci Infinity Ward. Přirozeně nabízí bezpečné a motivující pracovní prostředí, stejně jako obvyklé benefity v podobě platby zdravotního pojištění, nároku na placenou dovolenou nebo pomoc s přestěhováním, bude-li to pro výkon této práce nezbytné. Samotný inzerát však není ničím výjimečným, nad rámec zmíněné informace o nové pobočce.

Co se týče druhého letos otevřeného studia, jde o pobočku v Barceloně, kterou vede grafik Riccard Linde. Odsud pramení zaměření barcelonské kanceláře, která by měla poskytovat podporu právě ze strany grafiky a vizuálního ztvárnění pro budoucí díly série. Infinity Ward Barcelona pak má úzce spolupracovat s vývojáři z Digital Legends na mobilním Warzone, ale neomezovat se pouze na tento projekt. Je tedy velmi pravděpodobné, že coby podpůrný tým už vývojáři z Barcelony promlouvají do příprav dalšího dílu Black Ops, na kterém by měli pracovat vývojáři z Treyarchu a nepochybně i na dalším Modern Warfare, který po neuzavřené trojce jednoduše „musí“ dorazit.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru