Hry ze série WRC budou dělat Codemasters

Britští závodní specialisté se vrací k licenci po dlouhých 18 letech. První hru vydají v roce 2023

Zdroj: WRC
1. 6. 2020

Britská společnost Codemasters, která má kromě série F1 na kontě i Dirt Rally a specializuje se na závodní hry, získala oficiální práva na seriál závodů FIA World Rally Championship. Zprávu jako první přinesly magazíny Video Games ChronicleGamesIndustry.biz.

První hra s licencí WRC od Codies má vyjít v roce 2023 a od té doby každý rok po dobu pěti let. Licence se vztahuje i na závody kategorií WRC 2, WRC 3 a Junior World Rally Championship. Vydavatel plánuje PC, konzolové i mobilní hry. Společnost bude rovněž pořádat příslušné oficiální turnaje. Codemasters se ke značce WRC dostanou poprvé od Colin McRae Rally 3, které vyšlo v roce 2002. Colin McRae Rally 04 z roku 2003 už obsah WRC neobsahoval.

Sen fanoušků se plní

Stávající vlastník videoherní licence Bigben Interactive bude vydávat WRC hry do roku 2023. Na nich pracuje studio Kylotonn. Předtím se o sérii staral Milestone a ještě před ním britský tým Evolution Studios, autoři MotorStormu nebo Driveclubu.

Pro Video Games Chronicle zástupce Codies prohlásil, že tým Dirt Rally už pracuje na svém dalším projektu ještě předtím, než vejde smlouva v účinnost. Před časem firma oznámila nový Dirt 5. Codemasters podle svých slov věří, že dokáží značku nechat vyrůst podobně jako hry ze série F1. Není třeba dvakrát zdůrazňovat, že právě WRC od Codemasters si řada fanoušků Dirt Rally v posledních letech přála.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru