Hry z PlayStationu 4 už můžete hrát i na iPhonu a iPadu

Hry z PlayStationu 4 už můžete hrát i na iPhonu a iPadu

Díky novému updatu a aplikaci je možné obsah z PS4 streamovat do telefonů i tabletů

7. 3. 2019

Společnost Sony vydala nový update firmwaru pro konzoli PlayStation 4. A bez větších fanfár představila skvělou funkci, na kterou už dlouho čekají majitelé tabletů a mobilů od Applu. Díky speciální aplikaci PS4 Remote Play pro iOS je nyní možné zahrát si na iPhonu, iPadu i iPodu touch prostřednictvím streamu přes Wi-Fi tituly z vašeho spuštěného PlayStationu 4.

Stejná aplikace existuje pro PC a Mac už od roku 2016 a Remote Play tu pracuje obdobně jako u Vity, která takto funguje nativně od počátku. Navíc už od roku 2014 tuto funkci exkluzivně nabízely mobily a tablety od Sony z řady Xperia, takže všem bylo jasné, že tu zřejmě neexistuje žádná technologická překážka a další rozšíření služby je jen otázkou vůle.

Až dosud podobné funkce nabízely v patřičné kvalitě jen placené aplikace jako třeba R-Play v ceně 299 korun.

Update 6.50 pro PS4 nyní otevírá možnost užít si hry na PS4 třeba i na záchodě. Zadarmo. Až dosud totiž podobné funkce nabízely v patřičné kvalitě jen placené aplikace jako třeba R-Play v ceně 299 korun. Aktualizace pro firmware má velikost 442 MB, zmíněný program pro iOS pak pouhých 19 MB. Nebylo by překvapením, pokud by rozšíření služby Remote Play souviselo třeba i s ukončením výroby handheldu PlayStation Vita a jeho celkovým útlumem, když už Sony nemá dál důvod šetřit pro něj exkluzivní funkce.

Aplikace pro iOS vyžaduje verzi 12.1, podporuje češtinu, je pochopitelně zdarma a spoléhá se na virtuální tlačítka. Bude přitom zajímavé zjistit, zda bude fungovat i s ovladači pro iOS, případně, kdy tuto funkci někdo zprovozní. S jistotou naopak víme, že pro voice chat je možné využít mikrofon mobilu či tabletu. Stejně tak je možné používat virtuální klávesnici.

Verze pro iOS nepodporuje ovladače DualShock 4. S ním byla naopak kompatibilní zařízení z řady Xperia od Sony.

Remote Play ale nelze připojit skrz mobilní síť a verze pro iOS nepodporuje ani ovladače DualShock 4. S ním byla naopak kompatibilní zařízení z řady Xperia od Sony. Na podporu svých mobilů a tabletů tak nadále čekají uživatelé Androidu, kteří zatím zůstávají o tuto funkci ochuzeni. Sony se zatím k této platformě nevyjádřila. Rozhodně ale s ohledem na Xperie nic rozšíření o další mobily a tablety nebrání.

Funkci Remote Play jako první začala podporovat logicky už zmíněná Vita. Ta s ní počítala už v roce 2013, když PlayStation 4 přišel na trh. Předtím přitom bylo možné podobně propojit Vitu s konzolí PS3. A v omezené míře šlo ještě předtím využít i spojení mezi PS3 a prvním handheldem od Sony –  PSP.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru