Hry z PlayStationu 4 půjde streamovat na Android

Hry z PlayStationu 4 půjde streamovat na Android

Mobily a tablety s operačním systémem od Googlu konečně dostávají podporu Remote Play

7. 10. 2019

Nový update pro PlayStation 4 tento týden přinese zajímavé funkční novinky. Společnost Sony se v první řadě pochlubila, že rozšiřuje možnosti streamování her z vlastní konzole na mobilní zařízení. Díky funkci Remote Play nyní půjde hry z PS4 oficiální cestou hrát na mobilech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším. Z obchodu Google Play si jen stáhnete potřebnou aplikaci, která byla až dosud k dispozici jen pro iOS a zařízení z řady Sony Xperia, které paradoxně také pohání Android. Nyní se konečně dočkali všichni ostatní s operačním systémem od Googlu.

Od roku 2014 funkci Remote Play na PS4 exkluzivně nabízely zmíněné mobily a tablety od Sony z řady Xperia.

Podpora Remote Play pro iPhone a iPad dorazila letos v březnu. Už tehdy jsme připomínali, že stejná aplikace existuje rovněž pro PC a Mac již od roku 2016 a Remote Play tu pracuje obdobně jako u Vity, která takto funguje nativně od počátku. Ta s ní počítala už v roce 2013, když PlayStation 4 přišel na trh. Předtím přitom bylo možné podobně propojit Vitu s konzolí PS3. A v omezené míře šlo ještě předtím využít i spojení mezi PS3 a prvním handheldem od Sony –  PSP.

Od roku 2014 pak funkci Remote Play na PS4 exkluzivně nabízely zmíněné mobily a tablety od Sony z řady Xperia. Všem proto bylo jasné, že tu zřejmě neexistuje žádná technologická překážka a další rozšíření služby je jen otázkou vůle. Nový System Software Update 7.00 dále přináší podporu pro bezdrátové připojení DualShocku 4 k Androidu, iPhonu, iPadu i Macu. Podmínkou je update na aktuální verzi daného operačního systému.

Byl navýšen maximální počet uživatelů v party z 8 na 16.

Novinky ve firmwaru se však neomezily jen na funkci Remote Play. Změn se dočkalo také fungování Party. Pokud rádi hrajete ve skupině, můžete se těšit na nové zlepšováky. Byl navýšen maximální počet uživatelů v party z 8 na 16. Vylepšení se měla dočkat i kvalita audio chatu a připojení. Právě problémy s tím, že se lidé nemohou v party spárovat, by měla nová verze řešit.

Pouze pro hráče ve Spojených státech je zatím k dispozici novinka v podobě možnosti přepisovat hlasový chat na text a naopak předčítat napsané zprávy hlasovým asistentem. Smyslem je samozřejmě zjednodušit komunikaci lidem s nejrůznějším sluchovým či hlasovým hendikepem. Za tímto účelem PS4 využívá sekundární obrazovku v podobě mobilu či tabletu, kde se přepis komunikace zobrazuje a odkud se textové zprávy převáděné na hlas rovněž odesílají.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru