Hry Starfield a Redfall se odkládají na rok 2023

Obě prý dorazí do června. Vývojáři potřebují víc času, ale již brzy tituly pořádně představí

Zdroj: Microsoft
12. 5. 2022
Název hry: Starfield Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Mohlo to být skvělé datum, pro někoho až magické, ale ne – Starfield 11. 11. 22 nevyjde. Vývojáři z Bethesdy před krátkou chvílí oznámili, že hru odsouvají na rok 2023 a společně s ní se odklad týká také kooperativní akce Redfall. Zpráva se před krátkou chvílí objevila na sociálních sítích a vývojáři k ní zatím nemají bližší vysvětlení nad rámec obligátní nutnosti věnovat oběma titulům ještě trochu více času.

„Učinili jsme rozhodnutí odložit vydání Redfallu a Starfieldu na první polovinu roku 2023,“ zní to nejdůležitější. Dále pak vývojáři vysvětlují, že týmy v Arkane Austin, resp. Bethesda Game Studios tvoří velmi ambiciózní tituly, takže je v zájmu všech, aby byly co nejlepší a verze, která dorazí k samotným hráčům, byla ta nejodladěnější. „Chceme poděkovat všem za jejich zápal pro Redfall i Starfield. Vnímáme energii, která nás inspiruje každý den a pohání náš zájem o to, co tvoříme,“ říkají pak vývojáři a dávají fanouškům prostor k diskuzi. Aby však nebyl dopad dnešní zprávy tak drtivý, Bethesda v závěru vzkazu slibuje, že se obě hry již brzy dočkají podrobné ukázky se záběry z vlastního hraní.

Bethesda nepochybně láká na blížící se velkou prezentaci, která proběhne 12. června od 19 hodin místního času. Bez ohledu na dnešní poznámku vývojářů, přinejmenším záběry ze Starfieldu jsme v souvislosti s blížícím se datem uvedení očekávali a je patrné, že se vývojáři chystali bez ohledu na dnešní odklad. Ostatně, o Starfieldu lidé kolem Todda Howarda informují pravidelně, byť ne příliš podrobně, a kampaň už několik týdnů úspěšně probíhá. Naproti tomu Redfall se sice loni v červnu dočkal stylizovaného traileru, ale nebýt úniku screenshotů z rozpracované verze, o hře bychom za necelý rok nedostali v podstatě žádné nové zprávy. I kvůli tomu začínalo být čím dál tím pravděpodobnější, že hra slíbený termín letošního roku nestihne a může být odložena, hráčům by to ale ve vší úctě k práci studia Arkane vadilo méně nežli odklad Starfieldu.

Co se týče prvních reakcí, které přichází na sociálních sítích pod výše citovaným příspěvkem, hráči poukazují zejména na to, že Xbox tak rázem přišel o dvě zajímavé hry, které měly exkluzivně pro tuto konzoli dorazit. Není totiž tajemstvím, že ani jedna hra nebyla alespoň prozatím oznámena pro PlayStation, byť je pravděpodobné, že se tak po uplynutí nějaké doby může stát. Ve zbytku týdne rovněž očekáváme vyjádření ze strany Bethesdy či vývojářských týmů, v nichž by mohlo zaznít více podrobností, proč byly očekávané tituly odloženy, případně kde vývojáři narazili na problémy.

Nahlásit chybu v článku

10

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru