Hry pro Xbox Series S mají být o 30 % menší než na Series X

Hry pro Series S mají být o 30 % menší než na Series X

Microsoft má řešení, jak ušetřit místo na menším SSD. Prostředkem je nižší cílové rozlišení

Zdroj: Microsoft
17. 9. 2020

Velikosti titulů neustále rostou. Řada hráčů si proto kladla otázka, zda levnější nový Xbox Series S bude se svým SSD o velikosti 512 GB dostačovat stále větším hrám. Jen pro srovnání doplníme, že Series X má 1 TB SSD. Digitální verze má menší kapacitu a přitom postrádá mechaniku.

Obecně se mluví o tom, že data na SSD půjde lépe třídit i komprimovat, a proto next-gen tituly nemusí být nutně výrazně větší. Jak se ale ukázalo, Microsoft má v rukávu ještě jedno řešení. Hry nainstalované na Series S mají být v průměru přibližně o 30 procent menší než verze pro Series X. Důvodem je nižší rozlišení.

Series S bude primárně cílit na nativní rozlišení 1440p, a proto vystačí s texturami v nižším rozlišení. Tato úprava je ale v rukou samotných vývojářů, nejde o nějaký automaticky proces.

Magazínu IGN to prozradil Jason Ronald z Microsoftu. Nejvíc místa ve hrách podle něj zabírají balíčky textur a další grafické assety. Series S bude primárně cílit na nativní rozlišení 1440p, a proto vystačí s texturami v nižším rozlišení. Tato úprava je ale v rukou samotných vývojářů, nejde o nějaký automaticky proces. Microsoft má ale technologii, která jim umožní chytře vybírat, který asset patří na jakou konzoli. Autoři se pak mají ujistit, že každý zákazník dostane to správné.

Ve velmi podobném duchu se Jason Ronald vyjádřil také pro magazín GameSpot. Ve svém odhadu o třicetiprocentní redukci velikosti vychází Microsoft z aktuálních dat. GameSport vypíchl Call of Duty a jeho neustále bobtnající velikost jako příklad hry, která je velmi náročná na prostor. Ronald ale oponoval s tím, že tu existuje naopak i mnoho výrazně menších titulů. Poznamenal přitom, že velikost SSD je výsledkem snahy najít rovnováhu mezi kapacitou a cenovou dostupností. Dodal přitom, že vyšší rychlost SSD prostě není zadarmo, ale bude to stát za to. Velikost disku je tak určitým kompromisem.

Samozřejmě je dále možné rozšířit úložný prostor za pomoci externího SSD.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru