Hry pro PSP jde dál koupit i po uzavření PS Storu

Hry pro PSP jde dál koupit i po uzavření PS Storu

Sony upřesnila, že k nákupu digitálních her můžeme využít obchody na PS3 a Vitě

Zdroj: Sony
3. 7. 2021

I když PlayStation Store na PSP opravdu skončil, zatímco na PS3 a Vitě vzala Sony tento plánovaný krok zpátky, ani prodej digitálních her a dalšího obsahu pro její první handheld nakonec nebude zcela omezen, jak se původně zdálo. Tyto tituly bude i nadále možné koupit právě přes PS3 a Vitu.

Původně se přitom předpokládalo, že nebude existovat žádná cesta, jak se k novým digitálním hrám pro PSP dostat. To by znamenalo nenávratnou ztrátu 35 titulů, které vyšly jen na PSP a nebyly k dispozici v krabicové verzi. V podstatě se tak nakonec zavřel jen Store na samotném PSP, ale hry jako takové jsou pro tuto platformu nadále k dispozici k nákupu z jiných platforem.

V praxi by to mělo fungovat tak, že si novou hru pro PSP koupíte na PS3 či Vitě a pak ji už můžete na PSP “obnovit” a “stáhnout znovu” z download listu dříve zakoupených titulů.

Společnost Sony tuto informaci bez jakýchkoli fanfár upřesnila na stránce podpory. Původně přitom čelila ze strany fanoušků velkému odporu. O zavření PS Storů na PSP, Vitě a PS3 se spekulovalo už na jaře. Sony záměr oficiálně komunikovala v březnu, ale po kritice hráčů jej o měsíc později přehodnotila s tím, že obchody na PS3 a Vitě budou pokračovat a zavře se jen ten na PSP.

I když od počátku platilo, že zákazníci si budou moci znovu stáhnout dříve zakoupené hry, je trochu s podivem, že výrobce víc nezdůraznil skutečnost, že nakonec bude realita ještě příznivější. V praxi by to mělo fungovat tak, že si novou hru pro PSP koupíte na PS3 či Vitě a pak ji už můžete na PSP “obnovit” a “stáhnout znovu” z download listu dříve zakoupených titulů.

Bez ohledu na to, zda si ještě na PSP někdy zahrajete, už dávno odpočívá na půdě, anebo jste jej nikdy nevlastnili, dobrou zprávou je, že Sony udělala vstřícný krok vůči komunitě a archivování digitální historie, kterou je velmi snadné v podobných případech ztratit.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru