Hraný seriál ze světa Final Fantasy natočí autoři Zaklínače

Hraný seriál ze světa Final Fantasy natočí autoři Zaklínače

Děj bude zasazen do světa MMO Final Fantasy XIV a objeví se v něm všechny známé postavy

28. 6. 2019

S blížícím se datem vydání (první části) remaku Final Fantasy VII zřejmě uzrálo ve společnostech Square Enix a Sony Pictures Television přesvědčení, že je vhodná doba pro natočení seriálové adaptace. Oslovena proto byla produkční skupina Hivemind Entertainment, která stojí mimo jiné za připravovaným seriálem ze světa Zaklínače, a zdá se, že se rozbíhají iniciační práce. Hned na úvod je ovšem nutné vysvětlit, že chystaný seriál nebude líčit děj zmiňovaného sedmého dílu slavné ságy, ale vezme nás do světa Eorzea, kde je doma MMORPG Final Fantasy XIV.

„Final Fantasy XIV a Eorzea tvoří perfektní vstupní bránu do světa téhle ságy, ať už je řeč o dlouholetých fanoušcích, nebo úplných nováčcích,“ říká prezident Sony Pictures Television Chris Parnell. A ačkoliv tuto chvíli nejsou autoři seriálu ochotní mluvit o ději, tisková zpráva slibuje, že se příběh od zápletky ve zmiňovaném MMO nebude příliš vzdalovat: „Seriál bude přímo čerpat z FF XIV […] a nahlédne na konflikt mezi magií a technologií. Rovněž počítáme s tím, že se v seriálu objeví známé postavy, včetně chocobů nebo Cida.“

Hraný seriál ze světa Final Fantasy natočí autoři Zaklínače

Další filmy a seriály ze světa Final Fantasy

Vzhledem k věhlasu ságy Final Fantasy je pochopitelné, že připravovaný seriál není jediným filmovým materiálem, který kdy vznikne. Final Fantsy má za sebou trojici CGI filmů – Esence života, Unlimited a Kingsglaive, stejně jako několik animovaných seriálů. Z nich vyniká zejména Final Fantasy VII: Advent Children, který režíroval designér hry Tecuja Nomura, ale špatný rozhodně není ani animovaný úvod k Final Fantasy XV pojmenovaný Brotherhood. Hraná adaptace slavné videohry ale na poli velkých komerčních projektů dosud nevznikla.

Žádné další detaily v tuto chvíli známé nejsou a je pravděpodobné, že seriál momentálně existuje pouze ve formě konceptu, v lepším případě už má předběžnou kostru scénáře. Je proto předčasné, bavit se o hereckém obsazení, bez ohledu na to, jak zajímavé to v tomto případě bude. Pro ty, kdo nikdy nehráli Final Fantasy XIV, můžeme dovysvětlit, že svět netvoří pouze lidé, ale pohybují se po něm malí lalafellové, obrovští roegadynové a nechybí ani kočičí národ miqo‘te, jejichž autentické ztvárnění může být poměrně náročné.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru