Hraný film Mortal Kombat předběhne animovaný snímek

Scorpion’s Revenge bude mít premiéru ještě letos. O dabing se postarají známé hlasy ze hry

20. 1. 2020

Kromě hrané filmové adaptace kultovní bojovky Mortal Kombat, která bude mít premiéru až příští rok, se ještě letos dočkáme animovaného filmu. Studio Warner Bros. Animation připravuje snímek s podtitulem Scorpion’s Revenge v tichosti už nějakou dobu a uvidíme ho nejpozději v červnu tohoto roku. Informaci přinesl jako první magazín Hollywood Reporter.

Kevin Michael Richardson si zasezopakuje roli Gora, kterému propůjčil hlas už ve filmu Paula W.S. Andersona z roku 1995.

Otec série Ed Boon ze studia NetherRealm Studios u filmu figuruje coby konzultant a producenty jsou Rick Morales a Jim Krieg, kteří mají zkušenosti s animovanými filmy podle slavných značek od nakladatelství DC Comics. Také dabing působí poměrně slibně. Patrick Seitz propůjčí hlas Scorpionovi, kterého daboval už ve hrách Mortal Kombat vs. DC Universe (2008), Mortal Kombat (2011) a Mortal Kombat X (2015). 

Kevin Michael Richardson si zase zopakuje roli Gora, kterému propůjčil hlas už ve filmu Paula W.S. Andersona z roku 1995 a další postavy oživil zase v seriálu Mortal Kombat: Defenders of the Realm. Sub-Zero pak promluví hlasem Steva Bluma, který se této postavy ujal už ve hrách Mortal Kombat X a Mortal Kombat 11. Alespoň základní kontinuitu s herní sérií bychom tak měli mít zajištěnou.

V roce 1996 vznikl třináctidílný seriál s podtitulem Defenders of the Realm. Jeho příběh dokonce navazoval na první filmovou adaptaci z roku 1995 a předcházel událostem hry Ultimate Mortal Kombat 3.

Vedle jmenovaných bojovníků se ve filmu objeví rovněž další známé postavy – Johnny Cage, Sonya Blade, Jax, Kano, Kitana, Liu Kang, Raiden nebo Shang Tsung. Režii má na svědomí Ethan Spaulding, který je podepsaný třeba pod animáky Batmanův syn, Batman: Útok na Arkham či Liga spravedlivých: Trůn Atlantidy. Scénář napsal další matador animovaných filmů Jeremy Adams.

Nejde o první animovaný útok na ságu Mortal Kombat. V roce 1996 vznikl třináctidílný seriál s podtitulem Defenders of the Realm. Jeho příběh dokonce navazoval na první filmovou adaptaci z roku 1995 a předcházel událostem hry Ultimate Mortal Kombat 3. Příliš kladného přijetí se ale pořad nedočkal, a proto byl zrušen už po první sezóně. Diváci ani kritici seriál nešetřili a “probojoval” se i do několika nelichotivých řebříčků nejhorších podobných pokusů. Můžeme jen doufat, že novinka dopadne lépe.

Mortal Kombat v kině i v televizi

Sága Mortal Kombat pronikla do světa filmu a televize opakovaně. Kromě toho, že inspirovala knihy i komiksy na stříbrném plátně debutovala v roce 1995 prostřednictvím stejnojmenného filmu. O dva roky později pak na něj navázalo pokračování s podtitulem Annihilation, neboli Vyhlazení. První díl s Christopherem Lambertem od režiséra Paula W.S. Andersona (Horizont události, Resident Evil) si navzdory objektivním nedostatkům vybudoval pověst filmu, který je sice slabý, ale vlastně docela zábavný ve své naivitě. V roce 1998 se v televizi objevil hraný seriál Mortal Kombat: Conquest u nás známý pod názvem Na život a na smrt. Měl 22 epizod. V roce 2010 vznikl dobře hodnocený osmiminutový kraťas Mortal Kombat: Rebirth, v němž si zahrála třeba Jeri Ryan známá jako Sedmá z devíti ze seriálu Star Trek: Voyager. A od roku 2011 se vysílal seriál Mortal Kombat: Legacy. Měl 19 dílů po 9 až 12 minutách.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru