Telling Lies, Annapurna Interactive, Hrané interaktivní drama Telling Lies vychází

Hrané interaktivní drama Telling Lies vychází

Laptop s ukradenými daty z NSA ukrývá šokující tajemství. Najít ho ale nebude jednoduché

19. 8. 2019
Název: Telling Lies Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 23. 8. 2019

Unikátní projekt Her Story designéra hororu Silent Hill: Shattered Memories zaujal fanoušky napínavých příběhů a adventur už jen svým zpracováním. Šlo o moderní pojetí interaktivního filmu a hry složené zejména z hraných filmečků. A na to už za pár dní autor Sam Barlow naváže dalším podobným projektem. Duchovním nástupcem je interaktivní hrané drama jménem Telling Lies a blíže jsem jej představil už během letošní E3. Na výstavě zazněl slib letošního data vydání, což bude dodrženo a Telling Lies novou upoutávkou oznamuje příchod na Mac, PC a iOS již 23. srpna.

V zápletce hry se hráči vžijí do role dosud nepojmenované postavy, ke které se dostává horké zboží v podobě neznámého notebooku. Ten je napěchován utajeným obsahem z databáze americké Národní bezpečnostní agentury (NSA) a obsahuje po dva dva roky sbírané soukromé záběry a video korespondenci čtveřice protagonistů. Tyto čtyři dosud ryze soukromé životy propojuje jedna veliká lež a šokující událost, jejíž odkrytí už bude záviset na hráčích. Cílem je tedy do detailu prozkoumávat ukradené soukromé nahrávky a zjistit pravdu, motivací může být už jen samotná zvědavost. Dosud totiž kupříkladu díky tajemnosti autora netušíme, jaká událost má životy postav propojovat.

Z hlediska herní náplně budou hráči prohledávat databázi videí za pomocí klíčových slov i dle toho, co konkrétně bylo v daném segmentu videa vyřčené. Každý hráč si v tom bude moci nalézt vlastní systém a z toho důvodu bude hra nelineární a každý bude moci objevit něco trochu odlišného. Za zmínku stojí, že dle slov autora je uživatelské rozhraní prohledávání databáze inspirováno realitou a tím, co dříve odhalil whistleblower Edward Snowden. Sam Barlow základní charakteristiku systému odkoukal, dle svých slov se ale podobu databáze a její procházení rozhodl udělat „více sexy” a zážitek tím přiblížit hráčům. To prý aby to nepůsobilo „levně” jako u originálu.

Ve srovnání se zmíněným předchozím titulem Her Story se sluší vypíchnout to, v čem autor ruku ve spolupráci s vydavatelstvím Annapurna Interactive došel dále. Tak za prvé se o hlubší ponoření do příběhu postará čtveřice etablovaných herců. Těmi jsou Logan Marshall-Green (hrál například ve Spider-Man: Homecoming), Alexandra Shipp (X-Men: Apokalypsa), Kerry Bishé (seriál Narcos) a Angela Sarafyan (Westworld). Dalším lákadlem je určitě také tajemněji vyznívající příběh, o kterém toho zatím víme dost málo. A v neposlední řadě se sluší zmínit i to, že díky většímu množství herců i videí má hra v porovnání s Her Story zabrat až pětkrát více času. Zda to automaticky také znamená i lepší zážitek, to budeme moci zjistit všichni už za pár dní.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru