Ricky Runner: SUPERBOOT CUP, Contra Concept, Hrajeme živě: Ricky Runner: Superboot Cup

Hrajeme živě: Ricky Runner: Superboot Cup

Návyková česká parkourová plošinovka právě vychází

Název: Ricky Runner: SUPERBOOT CUP Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

Dnes se v živém vysílání podíváme na nadějnou českou novinku. Hra Ricky Runner už se v našem streamu objevila před časem a jednoho z jejích autorů jsme měli dokonce možnost vyzpovídat ve vidcastu. Právě na dnešek ale připadá vydání early access verze na Steamu. My se proto ještě předtím podíváme hravému titulu od studia Contra Concept na zoubek, abyste měli představu, co od hry můžete čekat.

Ricky Runner je návyková česká parkourová plošinovka, jejíž chytlavý koncept se vám dostane rychle pod kůži, ať už se počítáte mezi tradiční fanoušky hopsaček a skákaček, anebo s láskou vzpomínáte na nekonečná opakování jediné trati v Trackmanii se slovy „Ještě jeden pokus a končím“ ve snaze vypilovat k dokonalosti ideální stopu a zajet nejrychlejší čas. Překonávat rekordy musíte i v tomto českém debutu studia Contra Concept, které tvoří herní veteráni Petr Soviš a Antonín Tripes. Ti mají za sebou práci na hitech jako Mafia II, DayZ, Zaklínač 3 nebo Quantum Break. Ricky Runner je však jejich vlastním původním projektem.

Titul vás motivuje k experimentování, hledání zkratek, kliček a alternativních cestiček.

Podobně jako v závodních hrách máte k dispozici dráhu, ale tu nemusíte pokořit po předem dané trase. Titul vás naopak motivuje k experimentování, hledání zkratek, kliček a alternativních cestiček. Své dosažené výsledky přitom můžete neustále porovnávat se zbytkem světa. Jakkoli na první pohled může hra působit jednoduše a je velice snadná na zvládnutí základního ovládání, brzy zjistíte, že skutečně v ní uspět vyžaduje spoustu úsilí a hodiny tréninku.

Ricky Runner dnes vstupuje do prodeje na Steamu prostřednictvím programu předběžného přístupu. Early access verze se bude prodávat za 13 dolarů, plná verze má pak stát 20 dolarů. Vývoj probíhal ve spolupráci s komunitou, která dlouho titul testovala prostřednictvím pracovních verzí, takže by dnes měl vyjít v mnohem lepší kondici, než občas hráči od předběžného přístupu očekávají. Nedílnou součástí Rickyho jsou ostatně nejrůznější on-line eventy a komunitní výzvy, které podporují zdravou soutěživost mezi fanoušky.

Cílem early accessu není jen vychytat případné mušky, ale ještě před finální verzí hru doplnit o editor levelů, duchy a plnohodnotný multiplayer. Samotní autoři připouští, že výše zmíněná Trackmania byla jejich velkou inspirací. Na rozdíl od ní tady ale musíte úrovně skutečně důkladně prozkoumat k tomu, abyste sami objevili ty nejrychlejší možné cesty. Seznámení se s levelem tak tvoří nedílnou součást hratelnosti, přičemž jednotlivá bludiště jsou plná překážek, pastí i fyzikálních nástrah. Překonat sám sebe je zábava, překonávat své přátele pak ještě větší.

Hratelnost tu stojí na prvním místě a znovuhratelnost je pro Rickyho doslova synonymem. Už v tuto chvíli hra obsahuje přes tři desítky plně dokončených úrovní a jednoho bosse, on-line žebříčky i pravidelné výzvy. V budoucnu mají vedle level editoru přibýt i profily hráčů s detailními statistikami, friend list, speedrun mód nebo on-line mód, v němž se bude více hráčů utkávat naráz ve stejné aréně.

V programu předběžného přístupu by Ricky měl strávit přibližně rok, ale ani poté nepřijde o pravidelné updaty.

Contra Concept na hře pracují tři roky a ladí ji do nejmenších detailů. Mají k dispozici vlastní fyzikální technologii a nyní se chtějí podělit o výsledky dosavadního snažení se zbytkem světa. Končí tak první fáze vývoje, ale jak sami autoři říkají, potřebují skutečnou, tvrdou a nemilosrdnou zpětnou vazbu prostřednictvím early accessu, aby uspěli ve své misi. Svou hru vidí jako živoucí základnu, kterou chtějí podporovat tak dlouho, jak to bude třeba. V programu předběžného přístupu by Ricky měl strávit přibližně rok, ale ani poté nepřijde o pravidelné updaty.

I když další verze časem přinesou také vznášedlo či nové nepřátele, titul je už v tuto chvíli podle autorů stabilní, neobsahuje množství bugů, funguje jeho fyzika i ovládání. Obsahuje čtyři unikátní prostředí a jedno tajné navrch. Samozřejmostí je profesionální ozvučení i zlepšující se podpora ovladačů.

Ricky Runner je k dispozici na Steamu. Další informace o hře najdete na oficiálním webu.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru