Red Dead Redemption 2, Rockstar Games, Hráči v Red Dead Online naráží na údajné zombie

Hráči v Red Dead Online naráží na údajné zombie

Fanoušci věří, že je na cestě rozšíření na způsob Undead Nightmare. Nebo je to jen chyba?

19. 9. 2019
Název: Red Dead Redemption 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 26. 10. 2018

Schyluje se ve světě Red Dead Online k zombie apokalypse? Někteří hráči věří, že zaznamenali první náznaky tématického hororového rozšíření na způsob Undead Nightmare z roku 2010 pro první díl Red Dead Redemption. Jiní se domnívají, že náhodný výskyt strašidelných postav může být naopak dílem obyčejné chyby. Nicméně Halloween je za dveřmi, takže není úplně vyloučené, že Rockstar skutečně pro své fanoušky chystá nějaké hororové překvapení. Mnoho velkých her této příležitosti využívá ke speciálním časově omezeným akcím.

Hráči se mezitím na internetu dělí o své objevy. Někteří narazili na podivné osoby, ať už živé nebo (ne)mrtvé. Další zaslechli podivné zvuky jako mručení a chrčení. Naneštěstí výpovědi jsou často protichůdné a stejně tak by mohlo jít o předzvěst nějaké tématické události jako o výsledek bugu, které se takovým rozsáhlým hrám nikdy nevyhýbají. A často podobné chyby z podstaty věci vypadají strašidelně. Spekuluje se rovněž, že by zdrojem zvláštních úkazů a děsivých NPC mohla být nákaza cholerou, ale přijdou vám ti lidé z obrázků, že jsou “jen” nemocní?

Je také přinejmenším zvláštní, že se zrovna v tuhle chvíli podobné zprávy vyrojily v takové míře, že se s možnými náznaky zombie invaze setkává čím dál více svědků nezávisle na sobě. Reddit se v posledních dnech plní obrázky od hráčů, kteří se s něčím nezvyklým setkali po celém světě Red Dead Online. Jedním z důkazů mají být i nápadné svítící zelenožluté oči, které skutečně připomínají stylizaci nemrtvých z expanze Undead Nightmare, viz galerie níže.

Vzhledem k popularitě on-line světů od Rockstaru by nebylo překvapením, pokud by se autoři namísto rozšíření pro jednoho hráče znovu podobně jako v případě posledního GTA víc soustředili na multiplayer. Kdysi primárně singlový obsah by tak dnes mohl docela dobře zamířit do Red Dead Online. Vývojáři se nepochybně pokusí svůj digitální western nadále rozšiřovat a s ohledem na skutečnost, že to je mnohem náročnější při zachování atmosféry než u GTA Online, dává dokonalý smysl namíchat divoký západ z jedniček a nul s něčím, co už fanoušci znají a akceptují.

Jednoznačnou odpověď vám teď dát nedokážeme, ale určitě vám neuniklo, že majitelé Red Dead Redemption 2 volají po pokračování Undead Nightmare celé měsíce. A tak nás spíš zajímá, co si o těchto zprávách myslíte vy – povstanou mrtví kovbojové a indiáni z hrobů, anebo ne?

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru