Hráči v No Man’s Sky objevili prolínající se planety

Binární svět je nehostinným místem k životu a přejít z jedné planety na druhou je výzva

Zdroj: pineapplenate
26. 9. 2020
Název hry: No Man’s Sky Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 9. 8. 2016 Platformy: , , Žánr: ,

Skutečný vesmír je nepochybně plný roztodivných jevů a fenoménů. Ani ten videoherní v podání No Man’s Sky od Hello Games nás ale nepřestává překvapovat. Poslední update Origins opět významně rozšířil titul z roku 2016. Přinesl spoustu nových světů, flory, fauny i přírodních scenérií. Vděčíme mu ale zřejmě i za velmi neobvyklý úkaz, který digitální průzkumníci objevili na svých aktuálních výpravách. Jedná se o binární planety – dvojice světů, které se nacházejí v těsné blízkosti, anebo se dokonce vzájemně prolínají.

Na tyto objevy upozornil magazín PC Gamer a skoro se mi chce říct, že vznikly díky chybě a ne kvůli chybě, protože jde o pozoruhodnou podívanou. I když se zrodily nedopatřením a jde o výsledek bugu. Uživatel s přezdívkou o0BaBaBoOeY0o včera na Redditu ukázal jeden takový systém, kde se planety skoro “dotýkají”.

 

Další podobný systém pak vypátral hráč s přezdívkou pineapplenate. Tady se z planet Ahasakku a Haydramp stala přímo siamská dvojčata. Stejná soustava navíc údajně obsahuje dvě hvězdy a planetu s prstencem, který prochází jejím měsícem. O anomálie tu vskutku není nouze, zřejmě mimořádná hříčka přírody.

 

Popsaný fenomén dvou kolidujících planet má pochopitelně vliv na atmosféru i počasí. Mění se podnebí i barva oblohy. Přejít nebo přeletět mezi povrchy obou planet je údajně velmi obtížné. To potvrdilo hned několik lidí, kteří se na na místo vypravili a vyzkoušeli to osobně. Obě planety mají navíc značně nepřátelské prostředí. Christopher Livingston z PC Gameru, který se na tuto misi rovněž vydal, vtipně podotýká, že je škoda toho počasí, ale když se srazí dvě planety, musíte počítat s nějakou bouřkou.

Nutno závěrem dodat, že k podobným situacím dříve ve hře přirozeně nedocházelo. Možná jste viděli podobné obrázky nebo videa, ale ty starší měly být vždy výsledkem modů, jako byl třeba ten od RayRoda.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru