Call of Duty: Modern Warfare, Activision, Hráči si stěžují na exkluzivní obsah PS4 verze Call of Duty

Hráči si stěžují na exkluzivní obsah PS4 verze Call of Duty

Dle vývojářů jde jen o zlomek náplně, to ale některým nebrání v rušení předobjednávek

26. 9. 2019
Název: Call of Duty: Modern Warfare Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 25. 10. 2019

V rámci nedávné prezentace letošního dílu Call of Duty se Sony a zástupci týmu Infinity Ward zaměřili tentokrát na singleplayer. Trochu ale v dané chvíli a v rámci vší té bombastické akce zapadla zmínka o tom, že část obsahu hry bude po celý jeden rok exkluzivní pouze pro hráče na PlayStationu. Jde o takzvaný Survival režim, jenž je součástí Special Ops módu. Exkluzivita není na herním poli ničím výjimečným, nicméně fanoušky hry a další hráče překvapila délka závazku se Sony – omezení má fungovat až do 1. října příštího roku, tedy vlastně zhruba až do předpokládaného vydání dalšího ročníku hry. Reakce rozhořčené komunity na sebe ale nenechala příliš dlouho čekat, na druhé straně se ale ozvali i zástupci týmu Infinity Ward a svůj přístup vysvětlují.

Abychom ale byli všichni v obraze, bude asi nejlepší si onen exkluzivní a pro ostatní vystřižený obsah nejlepší blíže představit. Special Ops bude kooperativní částí multiplayeru pro Modern Warfare. A jeho odnož Survival pak představuje klasický horde režim, ve kterém hráči spojují síly proti čím dál agresivnějším a početnějším nájezdům umělou inteligencí řízených nepřátel. Více detailů o tomto režimu slibují Infinity Ward odhalit už 8. října. Dle slov vývojářů se ale má jednat pouze o zlomek celkové nabídky Special Ops. Jak ale podotýká magazín CNET, už nyní se najdou tací, kteří raději rozhořčeně ruší předobjednávky, viz níže přiložený tweet:

Zástupce týmu Infinity Ward Taylor Kurosaki ale nemá pro podobné rozhořčení příliš pochopení. Sám poukázal na to, co je zmíněno výše – Survival režim je jen drobnou částí toho, co Special Ops jako celek svým hráčům nabídne. Na druhé straně komentáře jednotlivých hráčů poukazují na to, že na rok staré Call of Duty si sotva někdo příští říjen vzpomene – to už budou všichni beztak netrpělivě vyhlížet díl nový. Kurosaki nicméně říká, že se jedná o 1 % celkového obsahu, jde ale zřejmě o důležité procento. Special Ops byl naposled k vidění v Modern Warfare 3 a hráči si tento režim oblíbili, jeho návrat tedy přijali s nadšením. Tak jako tak toho ale v Infinity Ward údajně příliš změnit nemohou – Kurosaki přiznává, že jde o korporátní rozhodnutí učiněné shora. A jako takové se nesetkává s nejlepší reakcí, viz nejen zmíněné reakce a tweety, ale třeba i příspěvku na Redditu. A paradoxně nejsou ze vzniklé situace nadšeni ani samotní hráči na PS4, neboť se jich bude týkat v tomto režimu omezená hráčská základna, neboť Activision plánuje přinést multiplayer napříč platformami (více detailů zde).

Vedle toho každopádně Activision dává hráčům na vědomí, že všechen další dodatečně vydávaný obsah už bude vždy multiplatformní a vyjde ve stejný moment na všechna zainteresovaná zařízení. Hra samotná vychází už 25. října, a to na PlayStation 4, Xbox One a na PC. 

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru