Hráči se zlobí na Sony za osekaný Godfall v PS Plus

Edice Challenger nemá příběh a kampaň, za ně si musíte připlatit. Na Epicu bude zdarma

Zdroj: Counterplay Games
3. 12. 2021
Název: Godfall Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 19. 11. 2020 Platformy: , , , , Žánr:

Jak už určitě dobře víte, společnost Sony potvrdila dřívější neoficiální úniky a oznámila, že od 7. prosince budou v programu pro předplatitele PlayStation Plus dostupné hry Godfall: Challenger Edition, Lego DC Super-Villains a Mortal Shell. Přičemž poslední dvě jmenované jsou v nativní PS4 verzi, zatímco Godfall nabízí PS4 i PS5 verzi. Tituly budou dostupné až do 3. ledna a k nim jsou stále k dispozici PSVR hry The Persistence, The Walking Dead: Saints & Sinners a Until You Fall, přičemž The Persistence má i nonVR PS5 verzi.

V PS Plus nedostanete plnou verzi, za tu bude třeba si připlatit 45 dolarů.

Jenže Godfall není tím, v co fanoušci doufali. Takzvaná Challenger Edition, jak už odlišný podtitul naznačuje, se totiž zaměřuje jen na tři endgame režimy Lightbringer, Dreamstones a Ascended Tower of Trials. A do této fáze vylevelují hráči automaticky, i když nebudou mít přístup k veškeré výbavě. Pokud chcete zbytek hry, tedy samotný příběhový režim a kampaň, která tomu předchází, musíte upgradovat na Deluxe Edition. Jen tak se dostanete ke kampaním základního Godfallu a Fire & Darkness. Jinými slovy, v PS Plus nedostanete plnou verzi, za tu bude třeba si připlatit 45 dolarů.

Jak si asi dokážete představit, řada hráčů z toho velkou radost nemá a namítají, že Godfall byl jednou z nejhůře hodnocených her, která přišla s novou generací konzolí. A teď tohle. Counterplay Games a Gearbox, který je vydavatelem, prostě nedávají do PS Plus klasickou verzi, ale jakousi okleštěnou nově vzniklou. Nutno podotknout, že není úplně běžné, aby se v PS Plus skrývala nějaká separátní nekompletní verze.

Na Epic Games Storu zdarma i bez předplatného

Stejná edice se objeví navíc i v Epic Games Storu. Zde má být k dispozici od 9. do 16. prosince, kde ale bude úplně zdarma a bez jakéhokoli předplatného. Godfall: Challenger Edition se poté bude prodávat za 15 dolarů. Nejde přitom o první přešlap v souvislosti s Godfallem. Hra pro PS5 a PC měla být jednou z těch, které mohly vzniknout jen díky novému hardwaru, naznačovali rádi vývojáři. Dodatečně ale dorazila i na PS4. Na druhé straně je autorům nutno přiznat, že na titulu celý další rok pracovali a rozšiřovali ho.

Za pozornost stran programu PS Plus stojí také drobná odlišnost v Asii a Japonsku, pokud jde o prosincovou nabídku. Navíc tam kromě jmenovaných her totiž předplatitelé obdrží Judgment jako bonusový titul. Nejde nicméně o úplnou raritu, k podobným odchylkám občas dochází.

Zdroj: Sony

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru