Assassin’s Creed Odyssey, Ubisoft, Hráči našli způsob, jak zneužít editor misí v AC Odyssey

Hráči našli způsob, jak zneužít editor misí v AC Odyssey

Vteřinu trvající mise na startovním ostrově přidávají automaticky spoustu peněz i zkušeností

20. 6. 2019
Název: Assassin’s Creed Odyssey Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 5. 10. 2018

Vývojáři z Ubisoftu zpřístupnili hráčům během E3 editor misí pro Assassin‘s Creed Odyssey, tedy bezplatnou možnost, jak si za pomoci jednoduché webové aplikace vytvořit vlastní quest, který je následně možné importovat do hry a případně i sdílet s ostatními. Myšlenka je to jedním slovem skvělá a každý, kdo má trochu představivosti a zápalu pro věc, si už určitě představoval, co báječného do hry vytvoří. Jenže realita je zcela odlišná a skoro se zdá, že se hráči chtějí vývojářům pomstít za to, že byli po vydání doslova bombardováni nabídkami ke koupi nejrůznějších boosterů zkušeností, aby vůbec obstáli v misích s přestřelenou obtížností. V editoru tak vznikají krátké mise, které vám instantně přidají spoustu zkušeností i drachem, a postupně se začínají objevovat i na startovním ostrově Kefalonii.

Na situaci poukázal redaktor Kotaku Joshua Rivera a ve svém článku zmiňuje například quest pojmenovaný Kill the Atheninan‘s 1.5. Představit si pod tím můžete vskutku vypjatou bojovou scénu, do které se přenesete v okamžiku, kdy už před hrstkou spartských bojovníků stojí jediný Atéňan, který logicky ihned padne k zemi. Vtip je v tom, že tohle je kompletní mise, a jak asi rozumíte – dopadla úspěšně. Hráči se proto ihned připíše odměna a po návratu z instance může tuhle komplikovanou misi spustit znovu. Není proto s podivem, že tento konkrétní quest už zaznamenal za necelé dva dny od svého vytvoření víc než 80 000 úspěšných splnění a můžeme se jenom domnívat, co přesně tenhle exploit dělá s ekonomikou hry.

Podobných misí je přitom dostupných mnohem víc, stačí se podívat do seznamu seřazeného podle popularity. Farming, Farming Fun, xp farm, farming in kefalonia a spoustu dalších nabízí takřka identické mechanismy popisované výše. Názory hráčů na Redditu nebo v oficiální diskuzi se přitom různí – jedni to vnímají jako problém a porušení ustanovení (která nikdo nečte), další se zase opírají o to, že pro tvorbu těchto misí nebyl použit žádný software třetí strany a vše vzniklo v oficiálně posvěcené aplikaci, která tyto mechanismy umožňuje. Rozhřešení však necháme na Ubisoftu, který před několika hodinami vydal pouze zprávu o blížícím se updatu pro Story Creator Mode, který by měl proběhnout dnes odpoledne. Ve výčtu oprav a novinek však není ani zmínka o XP farmách, byť na ně hráči upozorňují třeba na Twitteru, dá se proto očekávat, že se tímto problémem budou vývojáři zabývat až v další aktualizaci.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru