New World, Amazon Game Studios, Hráči hlásí, že jim New World znovu rozbíjí grafické karty

Hráči hlásí, že jim New World znovu rozbíjí grafické karty

Problémy z betaverze se vrátily. Obětí v řadách grafických karet ale zatím není mnoho

Zdroj: Amazon
30. 9. 2021
Název: New World Vývojář: , Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 28. 9. 2021

V druhé polovině července probíhal betatest MMO New World, které se momentálně těší velké pozornosti díky uvedení plné verze. Důvodem, proč připomínáme dobu před vydáním, jsou problémy několika desítek hráčů, kterým měla hra poškodit grafickou kartu. V incidentech bylo možné najít několik souvislostí – šlo zejména o shodného výrobce karet, tedy americkou společnost EVGA, a velmi vysoké zátěži už v samotném menu hry, které vývojáři následně ošetřili patchem. Ohradili se totiž, že beta je nepochybně zcela bezpečná a snad jen jako prevenci nasadili na hlavní nabídku New World omezovač frameratu. Jak se problém objevil, tak zmizel, zvlášť když EVGA ochotně vyměnila poškozené grafické karty za nové, problém se však znenadání vrátil a začínají se objevovat první stížnosti i v souvislosti s plnou verzí.

Příslušné vlákno na Redditu začal uživatel s přezdívkou LuckyPh1L, který popsal svůj příběh, na jehož konci je rozbitá grafická karta GeForce RTX 3080 Ti. Zajímavé je, že nejde o kartu vyrobenou společností EVGA, nýbrž celosvětově respektovanou firmou Gigabyte, všechno ostatní ale odpovídá známým okolnostem z bety. „Poté, co jsem vyzkoušel první betu, hru jsem si zamiloval a rozhodl se, že do toho trochu šlápnu a postavím úplně nové PC kolem grafické karty 3080 Ti,“ napsal uživatel. Druhou betu už nezkoušel a těšil se na vydání hry, které přišlo před několika dny a Phil si vychutnával chvíli, kdy mohl zvolit nejvyšší grafický preset a vypnout omezovač frameratu. „Jen několik hodin poté, kdy se spustily servery, rozhodl jsem se vrátit do hry a v tu chvíli se začaly větráky na mojí grafické kartě rychle točit, až celý počítač zamrzl,“ řekl LuckyPh1L. Při restartu se však na kartě rozsvítila červená dioda a počítač nestartoval.

Phil se v závěru svého příspěvku ptá, jestli někdo zažil něco podobného a děkuje svému minulému já, že nevyhodil starou GTX 1070, se kterou nyní hraje, ovšem už na nejnižší detaily. A překvapivě v tom nezůstává sám, byť se několik hodin zdálo, že půjde jen o ojedinělý incident. Stejné problémy i nutnost poslat grafickou kartu na reklamaci přidali i další hráči, paradoxně s kartami od stejného výrobce. Někdo už nebyl schopný přimět grafickou kartu fungovat, někdo ano, zdá se však, že se problém skutečně váže na nastavení frekvence snímků za sekundu. Většina z těch, jejichž karta vykazovala nestandardní chování nebo byla dokonce poškozena, neměli frekvenci omezenou na cílovou hodnotu a většinou jim stačila jen relativně krátká doba hraní, aby karta přestala fungovat. Objevují se však i případy hráčů, kteří pod dojmy výše uvedených obav omezili frekvenci na cílovou frekvenci monitoru – například 144 fps – a stejně se problémy objevily.

Vývojáři z Amazonu se k  problémům dosud nevyjádřili.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru