Ghost of Tsushima, Sony Interactive Entertainment, Hráči Ghost of Tsushima přispěli na obnovu místní památky

Hráči Ghost of Tsushima přispěli na obnovu památky

Skutečný ostrov Cušima zasáhl tajfun a poškodil bránu torii. Fanoušci se složili na opravu

25. 12. 2020
Název: Ghost of Tsushima Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 17. 7. 2020

Těsně před Vánoci jsme psali, že japonští vývojáři zvolili v anketě prestižního magazínu Famitsu hrou roku americký titul Ghost of Tsushima pojednávající o japonské historii. Což je samo o sobě výjimečným úspěchem. Aktuální zpráva dokazuje, že v hráčích zažehl titul skutečný zájem o dějiny této země. Fanoušci Ghost of Tsushima totiž pomohli vybrat peníze na obnovení poničené brány torii na skutečném ostrově Cušima.

I díky fanouškům hry už se povedlo vybrat skoro 21 milionů jenů namísto žádaných pěti.

Ostrov zasáhl letos začátkem září tajfun a poškodil jednu ze dvou bran vedoucích k místní svatyni. Jenže oprava je komplikovaná a nákladná. I když na ni přispěli místní, peněz nebylo dost. Na webu Campfire, jenž je jakousi japonskou obdobou Kickstarteru, se proto v crowdfundingové kampani, kterou založil přímo jeden z kněží, lidé začali skládat na opravu torii. A i díky fanouškům hry už se povedlo vybrat skoro 21 milionů jenů namísto žádaných pěti.

Do konce kampaně přitom zbývají ještě víc než dva týdny. O velkou část podpory se přitom podle samotných organizátorů akce postarali právě hráči Ghost of Tsushima. Díky získaným prostředkům se má obnovit poškozená památka i znovu nastartovat zájem turistů po pandemii. Dokážu si živě představit, že se na ostrov řada příznivců hry skutečně vypraví a teď mají o další důvod navíc.

Ambiciózní plán by jiné podobné památce na venkově nemusel vyjít, ale Cušima má tu výhodu, že se stala dějištěm populárního first party tituly od Sony. I když tohle konkrétní místo bychom přímo ve hře nenašli, její vývojáři se samozřejmě krajinou, historií i architekturou ostrova velmi inspirovali a narazíte tu na obdobné lokace. Do crowdfundingové kampaně na záchranu brány už se zapojilo skoro 1600 lidí.

Brány torii obvykle vedou do šintoistických svatyní jako v tomto případě. Ty můžeme navštěvovat i ve hře Ghost of Tsushima. Je moc hezké vidět, že hráči získali díky titulu vztah k tomuto místu, které přitom navštívila většina z nich jen v digitálním světě, a přesto rozhodli se místním pomoci.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru