Elite: Dangerous, Frontier Developments, Hráči Elite zachránili pilota, který na tři měsíce uvízl v temnotě

Hráči Elite zachránili pilota, který měsíce trčel v temnotě

Nejnáročnějších záchranná mise skončila. Riskantní operace se povedla a trosečník je doma

24. 2. 2019
Název: Elite: Dangerous Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 16. 12. 2014

Jedna z největších, nejdelších a nejnáročnějších operací v historii Elite Dangerous vyvrcholila triumfálním úspěchem. Za velkého zájmu hráčů, fanoušků i diváků, kteří titul vůbec nehrají, se o víkendu povedlo zachránit z temné nicoty pilota, který si říká Deluvian Reyes Cruz. Ten po marném pokusu ustanovit nový rekord v dosažené vzdálenosti od Slunce uvízl daleko za okrajem naší galaxie bez možnosti vrátit se zpátky, když vyčerpal palivo nutné pro skok do bezpečí.

Po letu dlouhém 600 hodin se s “trosečníkem” setkali piloti Highwaywarrior a Veristhea, aby doplnili palivo hráči v nouzi a mohli se všichni tři bezpečně navrátit zpátky.

Jak jsme vás informovali už v týdnu, pomocnou ruku mu nabídla organizace Fuel Rats, která asistuje hráčům v podobných případech. Nikdy však před nimi ještě nestál tak mimořádně náročný úkol. Jen plánování a kalkulace záchranné akce trvaly přes tři dny. Na samotnou misi se pak vydala pětice lodí, z nich pouze dvě však měly dosáhnout cíle. Ostatní fungovaly jako nezbytná podpora.

A tak se také stalo. Po letu dlouhém 600 hodin se s “trosečníkem” setkali piloti Highwaywarrior a Veristhea, aby doplnili palivo hráči v nouzi a mohli se všichni tři bezpečně navrátit zpátky za pomoci skoku, zatímco tohoto nejzazšího bodu bylo možné dosáhnout jedině v letovém režimu nazvaném supercruise. Záchranná operace přilákala na Twitch Highwaywarriora, který celou akci vysílal živě, celkem přes 342 tisíc diváků. K dispozici je přitom pochopitelně i záznam samotného finále.

Grandiózní závěr přitom provázely nefalšované emoce. Všichni zúčastnění tento moment zjevně prožívali. Možná se tak z původního pokusu o překonání rekordu stalo ještě větší dobrodružství, než si kdo na začátku dokázal představit. Další hráči blahopřáli zachráněnému pilotovi i všem aktérům ze skupiny Fuel Rats, kteří neváhali sami riskovat a nezištně svému kolegovi pomohli. Svět Elite se tak stal svědkem dalšího mimořádného momentu a aktu nesobectví a sounáležitosti mezi členy komunity. Někteří diváci přitom psali, že šlo o jednu z nejúžasnějších věcí, jaké ve virtuálním vesmíru viděli.

I když se rekord překonat nepovedlo, je obdivuhodné, že další piloti nasadili vlastní krk a rozhodli se následovat trosečníka, který uvízl v temnotě vzdálené 65 788 světelných let od Slunce po 42 dnech letu. Radost všech zúčastněných asi nejlépe ilustruje, že u záchrany nechybělo ani šampaňské. I když si nejsme jistí, nakolik se to slučuje s pravidly bezpečného letu. Jakkoli se naděje na záchranu zpočátku zdála malá, hráči Elite opět dokázali, že “nemožné” je slovo, které do jejich slovníku nepatří.

Nakonec tak jeho výprava namísto původně zamýšlených 42 dní trvala 133 dní. Tři měsíce ale strávil jen čekáním v temnotě bez možnosti dostat se vlastními silami zpátky.

Uvidíme, za jak dlouho se Deluvian Reyes Cruz zase osmělí a znovu se pokusí překonat dosavadní rekord, který ustanovil a nadále drží Kenneth McGrew. Ten se dostal až do vzdálenosti 65 804 světelných let od Slunce. Deluvian v tuto chvíli pokořil své osobní maximum, ale byla to zřejmě zkušenost, kterou by si raději odpustil. Nakonec tak jeho výprava namísto původně zamýšlených 42 dní trvala 133 dní. Tři měsíce ale strávil jen čekáním v temnotě bez možnosti dostat se vlastními silami zpátky. Jestliže se ale Deluvian znovu vydá na podobnou cestu, nepochybně už si bude vždy dobře hlídat, aby mu zbylo dostatek paliva na skok zpátky k nejbližší soustavě.

Jeho zkušenost je nicméně inspirací pro nás ostatní a skvělou reklamou na hru Elite Dangerous jako takovou. Ostatně není divu, že na tuto akci upozornili i samotní vývojáři ze studia Frontier Developments na svém oficiálním profilu na Facebooku. No řekněte sami, nemáte také chuť odvážně se pustit tam, kam se dosud nikdo nevydal? Ale když se něco zvrtne, nezapomeňte, že ve vesmíru vás nikdo neuslyší křičet. A nebo ano?

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru