Elite: Dangerous, Frontier Developments, Hráči Elite odstartují s novými loděmi sérii mimořádných expedic

Hráči Elite odstartují s novými loděmi sérii expedic

Začíná nová éra dobývání digitálního vesmíru. Budoucí výpravy mají být bezpečnější

Zdroj: Frontier Developments
31. 5. 2020
Název: Elite: Dangerous Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 16. 12. 2014

Zatímco celý svět se zatajeným dechem sledoval první let soukromé kosmické lodi s lidskou posádkou k ISS, v digitálním vesmíru hry Elite Dangerous se schyluje k podobně ambiciózní expedici, nebo lépe řečeno operaci. Virtuální průzkumníci si konečně plánují podrobit galaxii, která jim až dosud “vzdorovala“. Realistický vesmír z jedniček a nul je se svými 400 miliardami hvězdných systémů ve skutečnosti tak obrovský, že od vydání v roce 2014 hráči k prosinci 2019 prozkoumali jen 0,042 procent celé galaxie.

Nehynoucí sláva, ale také obrovské riziko

Není proto divu, že zvědavost stále ponouká digitální piloty a objevitele k tomu, aby zkoušeli zmapovat více virtuálního prostoru. Ti neustále posouvají hranice toho, kam až je možné v Elite doletět, i když tyto snahy a pionýrské expedice jako Distant Worlds 2 nejsou bez rizika. Na Vortexu jsme už několikrát psali o zajímavých několikaměsíčních vesmírných výpravách plných objevů, ale také o záchranných operacích, jejichž cílem bylo asistovat průzkumníkům, kteří přecenili své síly a uvízli daleko od civilizovaného prostoru, aniž by si byli schopní pomoci sami.

Už 9. června se hra rozroste o masivní transportní koráby, které by šlo přirovnat k vesmírným letadlovým lodím. V angličtině je ostatně vývojáři nazývají fleet carrier. Tyto nosiče či transportéry, chcete-li, by měly přinést úplně novou éru do dálkového cestování v Elite Dangerous a hráči s nimi mají neméně ambiciózní plány. Operace Deep Space Support Array slibuje zastřešit ty nejpropracovanější expedice v historii titulu a sama je vlastně gigantickým podnikem, která nemá obdoby.

Vítáni jsou účastníci na všech platformách od samotných průzkumníků, přes těžaře, obchodníky i ty piloty, kteří se specializují na boj. Cílem DSSA je s pomocí fleet carrierů zabezpečit vzdálené sektory, aby byly otevřenější dalším průzkumníkům a při výpravách nehrozilo takové riziko jako doposud. Mohou totiž fungovat jako pohyblivý vesmírný přístav. Koráb třídy Drake má prostor pro 16 menších lodí a dolet 500 světelných let. Cestu z jednoho konce galaxie na druhý, která trvala týdny, zkrátí na pár dní.

K celé operaci, která by chtěla takto postupně zabezpečit všechny oblasti Mléčné dráhy, mají být zapotřebí desítky nových obřích lodí a každá z nich musí mít vlastní doprovod v podobě flotily, která se stará o palivo fleet carrieru. Nejde tak o jedinou výpravu, ale celou sérii vzájemně propojených masivně koordinovaných expedic. Mají se stát majákem v hluboké noci.

Jednotlivé flotily budou startovat od poloviny června až do prosince a pokud Elite Dangerous hrajete, stále se můžete k tomuto nevídanému dobrodružství připojit v roli pilota podpůrného plavidla. První skupina lodí se vydá na cestu pod názvem Aphellion Expedition a tvoří ji někteří veteráni starších objevitelských misí. My ostatní jim můžeme alespoň držet palce a těšit se na zajímavé novinky, které tento grandiózní plán nepochybně přinese.

Elite: Dangerous, Frontier Developments, Hráči Elite odstartují s novými loděmi sérii mimořádných expedic

Univerzitní profesor ustanovil nový rekord v Elite

Kevin Hamlen známý ve hře též jako Commander Steve Falken hledal nejrychlejší cestu z naší sluneční soustavy do systému Colonia, který je vzdálený 22 tisíc světelných let. A uspěl. Dokonce se svým teprve šestiletým synem Willem po boku. Vtip je v tom, že Dr. Kevin Hamlen učí na texaské univerzitě v Dallasu “informatiku” a k řešení celého problému využil vědu. [celý příběh]

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru