P.T., Konami, Hráč odhalil vystřiženou scénu v P.T.

Hráč odhalil vystřiženou scénu v P.T.

Zesnulá Lisa není pouhým přízrakem, součástí dosud skrytého obsahu je i její bezhlavé tělo

28. 9. 2019
Název: P.T. Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: , Datum vydání: 12. 8. 2014

Začátkem září jsme vás informovali o tom, kterak je roky nepřístupná demoverze hororového P.T. stále ještě cílem zkoumání některých hráčů a díky tomu lze v této hratelné ukázce Silent Hills i pět let po vydání narazit na dosud neodhalená překvapení. Jedním takovým byl fakt, že Lisa, tedy přízrak zesnulé ženy, je od jistého momentu hráčům vždy neustále v patách. Modder a hacker Lance McDonald to mohl zjistit díky úpravě kódu hry patchem. A ten stejný fanoušek zrušeného titulu přichází několik týdnů po původní zprávě s dalším podobným odhalením. To se tentokrát týká pravděpodobně vystřiženého obsahu.

Dle řady fanoušků hororových titulů je P.T. dokonalou ukázkou toho, čeho lze v minimalistickém designu docílit. Demoverze trvala při troše šikovnosti pouze několik málo desítek minut, nicméně během těch dokázala vybudovat takové napětí, že by se některé velké tituly mohly až stydět. A slavnému designéru Hideu Kodžimovi k tomu stačila jediná chodba, pár hlasů a jeden přízrak. Ovšem strach z neznámého umocněný uvíznutím ve zdánlivě nekonečné smyčce už udělal své. Lance McDonald ale nyní prohlašuje, že Kodžima pravděpodobně do malé ukázky plánoval vměstnat o něco více obsahu, jenže ne všechno se dostalo do plné verze hry. Ve vzduchu ale samozřejmě visí otázka, zda hráči dokázali standardní cestou odhalit vše, co tato ochutnávka nabízela.

McDonald při svých experimentech odhalil ještě jedno dosud ukryté tajemství a běžně nepřístupnou scénu v koupelně.

McDonald při svém pátrání odhalil, že engine hry uměl proměnlivě odhalovat či skrývat objekty, autorům pro to stačila sada několika proměnných. Tuto celkem běžnou praktiku použili vývojáři k tomu, aby docílili tajemné proměnlivosti prostředí, faktem ale je, že od začátku jsou všechny objekty ve scéně přítomné. Jen třeba nejsou vidět. To platí například pro obrázek Lisy na zdi či pro samotnou Lisu, která, jak jsme informovali minule, nejen neustále hráče sleduje, je ale zároveň také stále přítomná uprostřed chodby tam, kde ji hráči potkávali nejčastěji. McDonaldovi pro toto zjištění stačila úprava jedné ze zmíněných proměnných. U toho ale McDonald naštěstí neskončil a při svých experimentech odhalil ještě jedno dosud ukryté tajemství a běžně nepřístupnou scénu v koupelně. A jak jsem naznačil o pár řádků výše – tato scéna je buď vystřižená, nebo na ni ještě nikdo nepřišel. Obojí se může zdát stejně pravděpodobné a bližší detaily už odhaluje přiložené video.

Začátkem hry lze spatřit stín v pootevřených dveřích koupelny a ty se následně zaklapnou. Jenže úpravou kódu hry dokázal McDonald do koupelny vlézt i v tento moment a odhalil ve vaně ležící postavu. Dle podoby má zjevně opět jít o Lisu, tentokráte ale bez hlavy. Ta se dle indicií v demoverzi stala obětí vraždy ze strany vlastního manžela. A pokud bychom předpokládali, že podobizna jejího ducha má symbolizovat její posmrtný stav, tak tělo bez hlavy v koupelně mělo znamenat další děsivý vývoj příběhu této tajemné postavy. Nicméně to už se asi sotva dozvíme.

Co se ale určitě ještě dozvíme, budou další detaily. McDonald a spolu s ním i další fanoušci tohoto hororu ještě nejsou s demoverzí hotoví. Sám autor tohoto odhalení slibuje další pátrání a je přesvědčen o tom, že na něco zajímavého určitě ještě narazí. Tím nejdůležitějším je ale dle něj objevení toho, jak přesně demoverze pracuje a jaké přesné podmínky mají být splněny pro to, aby hratelná ukázka dovedla hráče až na její konec. Ani zde totiž není po všech těch letech zcela jasno, McDonald ale na svém Twitteru slibuje brzy vytvořit video, ve kterém všechny důležité indicie odhalí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru