Minecraft, Mojang, Hráč dohrál Minecraft, aniž by kopl do země

Hráč dohrál Minecraft, aniž by kopl do země

Zabít draka lze i bez těžení. Chce to ale trochu štěstí

9. 10. 2019
Název: Minecraft Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , , , , Žánr: , Datum vydání: 18. 11. 2018

Podstata hry Minecraft je zapsána už do jejího názvu – těžte materiál a něco z něj vyrábějte. Tímhle pravidlem se řídí drtivá většina hráčů a za dobu, se kterou s námi Notchův sandbox je, jsme mohli obdivovat množství výtvorů, nad kterými se z nejrůznějších důvodů tajil dech. Legendární model Enterprise v životní velikosti, funkční počítače, filmové kulisy, města… Sami určitě máte představu, čeho se kombinací obou základních činností hry dá dosáhnout, přesto můžete být úspěšní i v případě, když jednu ze složek zcela odignorujete. A ne, nemluvíme o stavění. Hráč s přezdívkou Spiky Hedgey dokázal zabít Ender dragona a tím dokončit hru aniž by jedinkrát kopnul do země, setnul strom a jakýmkoliv jiným způsobem těžil.

O svůj počin se podělil na Redditu, kam umístil i video, které jeho pouť ve zkondenzované formě zachycuje. Ihned tak dostanete odpověď na otázku, jak se tedy k drakovi dostal, a nutno podotknout, že šlo o neuvěřitelnou směsici trpělivosti, nápaditosti, přesnosti a samozřejmě i značné dávky štěstí. Jako první začal Hedgey loupit ve vesnicích a bral všechno, co nebylo přibito k zemi. Chleby, zelené smaragdy, papíry, kousky železného brnění, zkrátka cokoliv, co by mohlo přijít k užitku. Dále pak doslova zotročil vybuchující creepery a pomocí nich získával další a další nezbytné bloky k přípravě podzemní výpravy. Naváděný creeper tak odpaloval stromy, probourával cestu podzemím a hlavně za sebou nechával zásoby střelného prachu, které Hedgey využil k výrobě TNT a následným kontrolovanějším explozím. Hodily se například v pevnostech, skýtajících ještě lepší vybavení a cenné předměty jako jsou zlatá jablka pro doplnění zdraví, se kterými Hedgey počítal pro finální souboj.

Ještě předtím ale chtěl navštívit Nether, kam se však můžete dostat jen za pomoci obsidiánové brány. Vy, kdo Minecraft hrajete, víte, jak na to, i přesto je práce s lávou a vodou, která tvoří kýžené černé bloky v podání Hedgeyho naprostou symfonií. Brána má totiž svůj stanovený tvar, takže se s kbelíky musí nakládat velmi opatrně a přesně, stejně jako ve videu. Po návštěvě Netheru a získání hořících tyčí pak bylo nutné ještě pozabíjet pár Endermanů a získat jejich perly k tvorbě očí, nutných k aktivaci finálního portálu. Bitva s drakem pak působí jako naprostá samozřejmost, snad až na divoké lety vzduchem, a vůbec bychom se nedivili, kdyby Hedgey podobný pokus neprovedl v minulosti již několikrát. Lidé navíc poukazují na to, že zřejmě použil předem připravený seed světa, ani tak ale na neotřelém způsobu dokončení hry nevidíme nic špatného.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru