Skull and Bones, Ubisoft, Hra Skull & Bones ještě nevyšla, už se ale chystá seriál

Hra Skull & Bones ještě nevyšla, už se ale chystá seriál

Hlavní hrdinkou televizní adaptace má být žena. A žena rovněž vede celý projekt

21. 2. 2019
Název: Skull and Bones Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 16. 2. 2024

Ubisoft odhodlaně buduje svou filmovou a televizní odnož. A vedle mnoha už existujících značek, které se dočkají hraných adaptací, je na cestě i seriál inspirovaný titulem Skull & Bones, tedy hrou, která ještě ani nevyšla a na pulty obchodů by měla dorazit letos. S touto informací přišel jako první magazín Hollywood Reporter.

Příběh nás vezme do nebezpečných vod Indického oceánu, kam se uchýlí zbývající piráti počátkem 18. století poté, co jsou vyhnáni z Karibiku.

Videoherní gigant se spojil s produkční společností Atlas Entertainment za účelem přetavit rodící se titul v další televizní senzaci. Ta by pochopitelně v případě úspěchu mohla podpořit i hru samotnou, ale vydavatel se musí být zřejmě sebevědomě velmi jistý úspěchem nové značky, jinak by se do tak riskantního plánu snad nepustil.

Hlavní hrdinou nového seriálu má být žena a příběh nás vezme do nebezpečných vod Indického oceánu, kam se uchýlí zbývající piráti počátkem 18. století poté, co jsou vyhnáni z Karibiku. Tam se ještě odehrával Assassin’s Creed IV: Black Flag. I samotná hra Skull & Bones chce však sledovat až soumrak zlatého věku pirátství. Pilotní epizodu napíše a v roli výkonné producentky bude figurovat Amanda Segel, která stojí třeba za seriálovou adaptací Mlhy od Stephena Kinga.

Dalších konkrétních informací se nám ale nedostává. Neznáme ani přibližný termín vysílání. Raději si tak zrekapitulujeme, co můžeme čekat od samotné hry, kterou jsme měli možnost vyzkoušet si už loni na veletrhu E3. Na titulu pracuje studio Ubisoftu sídlící v Singapuru a jde o jeho vůbec první původní projekt, který tým vede. I když původní… Hra se samozřejmě do značné míry inspirovala námořními bitvami z už zmíněného Black Flagu.

Ubisoft Skull & Bones představil na E3 v roce 2017, míří na PC, PS4 i Xbox One a podle dosavadních informací i našich dojmů se novinka pokusí přidat více taktiky a možností do jinak poměrně akčních soubojů ze série Assassin’s Creed. Asi nejvýrazněji jsme to pocítili na nutnosti více se soustředit na povětrnostní podmínky. Na rozdíl od jmenované ságy si tak budeme svobodně moci vybrat svůj koráb podle toho, zda dáváme přednost síle, anebo třeba obratnosti.

Důležitou roli má hrát počasí, které by mohlo dát naši plavidlům víc zabrat než v případě Assassina, kde jsou bouřky spíš milým zpestřením než skutečnou hrozbou.

Velkým lákadlem má být také možnost kooperace s dalšími hráči v roli kapitánů jiných plavidel. Pokud se tedy rozhodnete spolupracovat. Jinak vám mohou jít ostatní klidně po krku. Čeká na nás velký otevřený oceán, o jehož ovládnutí usiluje řada stran, což se má přetavit v atraktivní PvPvE svět, který se podle vývojářů bude neustále měnit a vyvíjet. Jak jinak.

Důležitou roli má hrát rovněž počasí, které by mohlo dát naši plavidlům víc zabrat než v případě Assassina, kde jsou bouřky spíš milým zpestřením než skutečnou hrozbou. Stejně jako v nejúspěšnější sérii od Ubisoftu ale i tady budeme upgradovat naši loď, verbovat posádku, velmi podobným způsobem ovládat kormidlo i zbraně. Doufejme, že se hry dočkáme ještě letos. Žádné přesné datum ale vydavatel nestanovil.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru