Hra podle Peaky Blinders nás nechá manipulovat s časem

V logickém taktickém titulu půjde o to naplánovat do posledního puntíku dokonalý zločin

Zdroj: FuturLab
22. 4. 2020
Název hry: Peaky Blinders: Mastermind Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: ,

Britský historický seriál Peaky Blinders u nás známý také jako Gangy z Birminghamu se pyšní skvělým hodnocením i hvězdným obsazením. Hrají v něm například Cillian Murphy, Sam Neill nebo Tom Hardy. K věhlasu úspěšné série může nyní přispět i videoherní adaptace. Titul na motivy oceňovaného pořadu nás slibuje vzít do Birminghamu těsně před událostmi první sezóny. V Peaky Blinders: Mastermind budeme samozřejmě ovládat klíčové členy rodiny s tím, že každá postava bude mít své unikátní dovednosti a specializaci. Hratelnost vás přesto možná překvapí.

V každé úrovni budeme s pomocí volně nastavitelné časové osy simultánně ovládat šest lidí.

Půjde totiž o logickou taktickou hru, která vás přiměje nejprve celou akci poctivě naplánovat do posledního puntíku, vymyslet celou “choreografii” vše připravit a pak teprve celý kolotoč odstartovat v dokonalou show. Samotný tým o žánru mluví jako o puzzle-adventure. Akce jednotlivých členů gangu přitom můžete libovolně měnit, upravovat, přetáčet a resetovat, slibují autoři ze studia FuturLab. Cílem je dosáhnout perfektní koordinace všech kroků ve snaze získat na nejvyšší možné skóre.

Vývojáři hráče a diváky seriálu lákají, že se podívají na místa známá z předlohy. Každá další mise bude pochopitelně náročnější než ta předchozí a půjde o jakýsi netradiční rébus, který musíte vyřešit ve stanoveném čase a bez ztrát. K tomu je zapotřebí vybrat i správné postavy se vhodnými  schopnostmi, jinak nemůžete přijít s optimálním plánem. V každé úrovni budeme s pomocí volně nastavitelné časové osy simultánně ovládat šest lidí. Samozřejmostí je, že jednotliví hrdinové by měli vypadat jako v seriálu, i když titul sází na jistou vizuální stylizaci, která nemusí být všem po chuti. Je už ale na vás, zda dáte přednost plížení, anebo hrubé akci.

Autor seriálu Steven Knight měl na s vývojáři spolupracovat, což je povzbudivá informace vzhledem k tomu, že titul funguje jako prequel. O soundtrack ke hře se postarala na základě předlohy artrocková skupina Feverist. Peaky Blinders: Mastermind mají vyjít ještě letos v létě a vydá je společnost Curve Digital. Míří na PC, PlayStation 4, Xbox One i Switch. Titul exkluzivně představil magazín IGN a kromě prvního traileru zveřejnil i gameplay video. Už v tuto chvíli má ale hra profil třeba na Steamu. Je fér zmínit, že zdaleka ne všichni hráči jsou ze zpracování nadšení a faktem je, že nižší rozpočet a menší tým video nezapře. To ale neznamená, že hra nemůže být zábavná.

I když první trailer na hru fanoušky spíše rozdělil, samotný nápad skloubit taktickou akci a hrátky s časem v jediný logický celek nemusí být nutně zlý. S podobným nezvyklým řešením akce přišla už před časem shodou okolností jiná adaptace – hra John Wick Hex inspirovaný filmovou sérií s Keanu Reevesem.

Nejde přitom o první zmínku o hře podle Peaky Blinders. Náhoda tomu chtěla, že právě loni v dubnu se psalo o VR titulu, který měla vyjít letos na jaře na všechny VR platformy. Projekt představilo studio Maze Theory a i na něm se prý podílel Steven Knight. Podle posledních informací snad VR počin vyjde do konce roku. Tak se nechme překvapit, fanoušci hned dvě želízka v ohni. Co by za to trekkies dali…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru