The Last of Us (seriál), Hra Last of Us má dle autorů seriálu ten nejlepší příběh

Hra Last of Us má dle autorů seriálu ten nejlepší příběh

Nic lepšího prý není. Ozvali se i autoři seriálu God of War a slibují maximální věrnost

Zdroj: HBO
20. 12. 2022
Název: The Last of Us (seriál) Datum vydání: 16. 1. 2023 Datum vydání: 16. 1. 2023

Seriálová adaptace hry The Last of Us s Pedrem Pascalem a Bellou Ramsey v hlavních rolích bude uvedena už 15. ledna příštího roku. Očekávání jsou veliká, ať už jste namlsaní díky trailerům, nebo vás naopak dráždí herecké obsazení. Už za necelý měsíc budeme moci pohlédnout na známý svět trochu jinou optikou a hlavně zjistit, jaké úseky si filmaři ze hry vypůjčili, které pozměnili a na jaké se třeba vůbec nedostalo. Už nyní je ale zjevné, že se jedna z vůdčích osob celého projektu – Craig Mazin – do The Last of Us zamiloval a v rozhovoru pro magazín Empire skládá předloze seriálu tu nejhlubší úctu. Zašel tak daleko, že se nebojí mluvit o příběhu hry jako o tom vůbec nejlepším, na který lze v prostoru videoherní zábavy narazit a o svém výroku nehodlá jakkoliv pochybovat.

„Je to ten nejlepší příběh, který byl kdy ve hrách vyprávěn. Tečka,“ uvedl Mazin a přidal i několik důvodů, proč si to myslí. Tím nejdůležitějším je fakt, že hrdinové příběhu jsou obyčejnými lidmi, nikoliv prvoplánově vybraní spasitelé či vyvolení, kolem kterých v mnoha jiných seriálech cítíme onu auru výjimečnosti od prvních okamžiků. Pravda, s ohledem na příběh hry by se dalo o tomhle tvrzení trochu polemizovat, faktem ovšem zůstává, že, řekněme, přednosti, které s sebou přináší zejména Ellie, mohou být spíše prokletím pro ni samotnou i ostatní, jak se ostatně ukázalo především na konci prvního dílu. Mazin nicméně naráží spíše na obecnou civilnost všech postav, které se o nic neprosily a jediné, co s sebou do příběhu hry i seriálu přináší, je touha žít v rámci mezí normální život.

„Díky faktu, jak [scénář] drží postavy při zemi, jsem nikdy nic takového nikdy nezažil, a to hraji hry od roku 1977,“ řekl Mazin, který stojí mimo jiné i za skvělým Černobylem. „Jsou to prostě jen lidé, což je ve hrách neuvěřitelně vzácné,“ dodal pak zkušený tvůrce seriálů a na dálku pochválil i přístup herního režiséra Neila Druckmanna. Sám Mazin si je totiž vědom, že ačkoliv jsou hry skvělé, když se hrají, nemusí být tak zábavné je i sledovat v podobě seriálů. Nicméně Druckmann byl podle Mazina velmi otevřený nejrůznějším změnám, nad kterými v duchu – čím můžeme zážitek rozšířit – prý mnohokrát přemýšleli. Výsledkem tak má být přepracování některých ikonických momentů z prvního dílu do podoby seriálu, jak ostatně naznačily i trailery, ale také posun za hranice hry na místech, kde bylo třeba scenáristicky něco upravit právě pro potřeby jiného nežli herního média.

God of War bude tak věrný předloze, jak jen to jde

Nebyla to však pouze seriálová adaptace The Last of Us, o které se v posledních dnech mluvilo. Na přetřes přišla i další silná značka Sony, která se dočká seriálu, a sice God of War. Když jsme o adaptaci psali poprvé, navazovali jsme v podstatě obratem zprávou o možném zasazení, ve kterém by fanoušci rádi našli místo pro dabéra hlavního hrdina Krata Christophera Judge. Jak to nakonec dopadne, autoři seriálu zatím neodhalili, v rozhovoru pro magazín Collider nicméně uvedli, že se snaží o maximální věrnost původní látce. „Uprostřed všeho je příběh otců, synů a rodin, který se odehrává v tomhle obrovském působivém světě,“ říká vedoucí televizního obsahu v Amazonu Vernon Sanders. Doplňuje, že autoři seriálu – Rafe Judkins, Mark Fergus a Hawk Ostby – berou základní motiv velmi vážně a výsledkem má být jak věrná seriálová adaptace, tak část něčeho nového. „Pokud jste nikdy nehráli hru, určitě se zamilujete do seriálu, který vám bude rovněž nakloněn. Myslím, že to bude opravdu velké,“ dodal pak Sanders.

Na konto seriálu God of War je nicméně nutné podotknout, že na rozdíl od The Last of Us je jeho premiéra ještě daleko – jak už je uvedeno výše, neznáme například ani obsazení a o vlastní produkci ještě nemůže být vůbec řeč.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru