Hra Harry Potter: Magic Awakened zatím budí rozpaky

Nový mobilní titul z Číny zaujal grafickou stylizací, ale trápí ho repetitivní hratelnost

Zdroj: NetEase
9. 6. 2020

Zatímco včera jsme se věnovali spekulovanému RPG ze světa Harryho Pottera, dnes se do Bradavic vrátíme s mobilní hrou Harry Potter: Magic Awakened, o které určitě také neslyšíte poprvé, pokud Vortex čtete a sledujete pravidelně. Počin od společnosti NetEase už je k dispozici v Číně v rámci betatestu a zatím nesklízí zrovna nadšené přijetí. Hráči si podle magazínu Abacus stěžují na repetitivní hratelnost a duely postavené na kartičkách. Na druhé straně ale oceňují výtvarné zpracování, které zaujalo i nás, když jsme o projektu informovali poprvé.

Hra byla oznámena loni na podzim a okamžitě vzbudila značnou pozornost, ale na síti TapTap se momentálně příliš kladnému přijetí netěší. Průměrné skóre se tu pohybuje okolo 6 bodů z 10. Mnozí hráči líčí své zklamání s tím, že jde o další karetní hru, jen v kabátku Harryho Pottera. Jak ale Abacus připomíná, s touto skutečností se od samého počátku nijak tým netajil. Vývojáři jasně řekli, že smíchají prvky RPG a karetních her.

Hráči si vyberou jednu ze čtyř důvěrně známých kolejí, učí se kouzla, hledají spojence, bojují s nepřáteli i s dalšími uživateli. Těšit se mohou i na čarodějnické předměty nebo famfrpál.

Harry Potter: Magic Awakened je z hlediska času zasazen po událostech slavné série, ale příběh nemá hrát zase tak důležitou roli. Vše začíná přijímacím dopisem ze slavné školy čar a kouzel. Hráči si vyberou jednu ze čtyř důvěrně známých kolejí, učí se kouzla, hledají spojence, bojují s nepřáteli i s dalšími uživateli. Těšit se mohou i na čarodějnické předměty nebo famfrpál. První test proběhl na platformě iOS už loni v prosinci, ten aktuální běží od 29. května do 12. června i na Androidu. Výběr účastníků je samozřejmě náhodný.

Kritika se týká raké toho, že hra prostřednictvím mikrotransakcí nutí hráče příliš agresivně do placení. NetEase samozřejmě upozorňuje, že uzavřená beta nereprezentuje kvality finální hry. I proto se takové testy pochopitelně dělají. Aby vývojáři dostali zpětnou vazbu od hráčů a mohli svůj produkt upravit a vylepšit. Také v tomto případě tým slibuje hratelnost dále ladit.

Na výrazném výtvarném zpracování je pozoruhodné, že se zřejmě líbí hráčům v Číně i ve světě, což není samozřejmostí u takto silné stylizace. To nás samozřejmě zajímá mimo jiné z toho důvodu, že netrpělivě očekáváme, zda se titul pro iOS a Android dostane rovněž na Západ. Nešlo by ostatně o první případ, kdy se podobná hra po vyladění v Asii dočká vydání i v Evropě, USA a dalších zemích.

Harry Potter: Magic Awakened vzniká ve spolupráci s Warner Bros. Interactive Entertainment a vydává jej label Portkey Games. Ten se od 2017 specializuje na značku Wizarding World Joanne Rowlingové a spolupracoval s Nianticem už na kouzelnické variaci Pokémon Go pod názvem Harry Potter: Wizards Unite. Podílel se i na mobilním titulu Harry Potter: Hogwarts Mystery od studia Jam City.

Dvě hry a jeden název?

Pokud i vás novinka zaujala, alespoň zmíněnou grafikou, určitě se podívejte na sestřih ze hry z minulého měsíce s anglickými titulky. NetEase jej představil na vlastní akci za doprovodu živého orchestru. Na internetu samozřejmě najdete i další videa zachycující titul v akci.

Novinka nese stejný podtitul, tedy Magic Awakened, jako mělo původně mít spekulované velké RPG, o jehož existenci jsme se dozvěděli díky úniku na podzim 2018.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru